Dzięki noszeniu odzieży roboczej nie niszczymy własnych ubrań

Dzięki noszeniu odzieży roboczej nie niszczymy własnych ubrań

Przy przemieszczaniu się na duże dystanse i noszeniu wielu ciężkich ładunków, stopy, a szczególnie palce u stóp, są prawie zawsze narażone na kontuzje i urazy w miejscu pracy.

Odpowiednie buty ze stalowymi noskami ochronią stopy przed ciężkimi przedmiotami lub wypadkami, chroniąc je przed obrażeniami. Odpowiednie buty są również zalecane ze względu na niestabilną nawierzchnię, która często charakteryzuje place budowy, co oznacza, że konieczne są mocne podeszwy i wsparcie kostki. Wodoodporne buty mogą również zapobiegać przenikaniu wody i nadmiernemu zimnu, które powoduje dyskomfort i sprawdzą się one w wielu branżach. Ważne jest również noszenie odpowiednich skarpet, szczególnie w chłodniejsze dni. Zaleca się stosowanie wielu cienkich warstw lub specjalnych skarpet termicznych, aby zapobiec nadmiernemu uszkodzeniu palców przez zimno. Solidna para rękawic jest zalecana i wymagana do wielu prac na budowach i w magazynach. Rękawice chronią dłonie przed chemikaliami, skaleczeniami i poparzeniami, ale także zapewniają doskonałą przyczepność przy przenoszeniu metalu lub innego sprzętu roboczego.

W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych rodzajów rękawic w zależności od potrzeb pracowników, przykładowo rękawice antywibracyjne, do chwytania, rękawice odporne na ciepło czy przecięcia, a także rękawice termiczne.

Zasadą numer jeden dla każdego, kto pracuje lub odwiedza plac budowy, jest konieczność noszenia kasku przez cały czas, i jest to wymóg prawny. Kolor kasku, który nosisz, może wskazywać na twoją rolę na placu budowy, a odwiedzający mogą nosić osobny kolor, aby było jasne, kto jest pracownikiem, a kto nie. Ponadto dla osób pracujących na wysokości może być wymagana uprząż bezpieczeństwa. W wielu branżach przydadzą się również koszule robocze męskie, które zapobiegną ubrudzeniu prywatnej odzieży pracowników. Podczas korzystania z niektórych elektronarzędzi mogą być również konieczne ochraniacze kończyn i ochraniacze goleni. Bezpieczeństwo pracowników w miejscu pracy zawsze powinno być priorytetem przedsiębiorców.

Author Image
Redakcja