Jakie sporty będziemy mogli zobaczyć na Letnich Igrzyskach Olimpijskich?

Jakie sporty będziemy mogli zobaczyć na Letnich Igrzyskach Olimpijskich?

Igrzyska Olimpijskie w Tokio zaplanowano od końca lipca do początku sierpnia, po roku opóźnień spowodowanych pandemią koronawirusa.

Przed kibicami na całym świecie rozegra się aż 339 wydarzeń z 33 dyscyplin sportowych rozlokowanych w 42 miejscach. Ponieważ nie można będzie oglądać wydarzeń na stadionach, wszystkie będą transmitowane w telewizji na całym świecie. Ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich zobaczymy 23 lipca o godzinie 12 czasu europejskiego, a ceremonię zamknięcia 8 sierpnia.

Jakie sporty będziemy mogli zobaczyć na Letnich Igrzyskach Olimpijskich?

Jeśli nie chcesz przegapić rozgrywek w Tokio 2021 zobacz terminarz

Igrzyska Paraolimpijskie rozpoczną się we wtorek 24 sierpnia i zakończą w niedzielę 5 września.
W 1964 roku Tokio było pierwszym azjatyckim miastem, w którym odbywały się igrzyska. Początkowo miały być gospodarzami na rok 1940, ale sytuacja polityczna tamtego czasu wymagała zmiany, jednak Igrzyska z 1940 roku zostały ostatecznie całkowicie odwołane. Igrzyska z 1964 roku odbyły się w październiku, ze względu na japońskie letnie upały i wrześniowy sezon tajfunów. Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio przyznają medale w 339 wydarzeniach reprezentujących 33 różne dyscypliny sportu. Pięć to całkowicie nowe sporty (baseball/softball, skateboarding, surfing, wspinaczka sportowa i karate), podczas gdy inne, jak koszykówka, wprowadzą włączenie nowych wydarzeń do tej dyscypliny. Ponownie zobaczymy również powrót golfa i rugby.

Najwięcej rozgrywek zobaczymy w sportach wodnych oraz lekkoatletyce, gimnastyce, strzelectwie, wioślarstwie, kajakarstwie, kolarstwie, szermierce, judo, oraz podnoszeniu ciężarów. W połowie marca ubiegłego roku rozprzestrzenianie się koronawirusa na całym świecie sprawiło, że wielu zastanawiało się, czy Letnie Igrzyska Olimpijskie będą mogły odbyć się zgodnie z planem, ponieważ duże wydarzenia i spotkania, w tym szkolenia i próby, musiały zostać odwołane i przełożone, aby przestrzegać obostrzeń i dystansu. Obecnie Igrzyska są na etapie ukończenia przygotowań, ale odbędą się bez publiczności na stadionach.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji o tokio 2021 terminarz rozgrywek sportowych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich sprawi, że nie przegapisz żadnego sportowego wydarzenia. W tym roku Polacy mają szanse na kilka medali, warto zatem śledzić te dyscypliny, w których wystąpią nasi rodacy.

Author Image
Redakcja