Uniwersalne systemy kominowe – podstawowe informacje

Uniwersalne systemy kominowe – podstawowe informacje

Solidny, wysokiej jakości komin jest bardzo istotnym elementem każdego budynku.

Jest to rozwiązanie konstrukcyjne, które odpowiada za odprowadzanie produktów spalania paliw grzewczych z kominków czy też kotłów i pieców. Dzięki kominowi, spaliny wydostają się z budynku i nie oddziałują szkodliwie na zdrowie osób, które w nim przebywają. To właśnie dlatego stosowane są w nich specjalistyczne systemy ceramiczne odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie wysokich temperatur. Charakteryzują się trwałością, wydajnością i szczelnością na wysokim poziomie.

Uniwersalne systemy kominowe – podstawowe informacje

Porządne systemy kominowe i ich cechy

W sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele różnych systemów kominowych. Bardzo dużą popularnością cieszą się w głównej mierze systemy uniwersalne. Są one przystosowane do spalania większości paliw stałych, takich jak węgiel, drewno, ekogroszek, brykiet, pellet oraz materiałów płynnych z otwartą komorą spalania, takich jak gaz i olej opałowy. Oznacza to, że takie instalacje kominowe skutecznie współpracują z większością popularnych systemów grzewczych.

Wybierając uniwersalne systemy kominowe, można mieć pewność, że będą one pasowały do tradycyjnych kominków oraz konstrukcji z płaszczem wodnym. Są to systemy przystosowane do spalin suchych oraz mokrych zgodnie z rygorystycznymi normami. Uniwersalne rozwiązania nadają się do użytkowania w budynkach oraz poza nimi. Charakteryzują się one dużą szczelnością oraz odpornością na pracę w wysokich temperaturach w zakresie 60-600 stopni Celsjusza. Duża trwałość materiałów ceramicznych sprawia, że producenci udzielają nawet 30-letniej gwarancji na swoje systemy.

Jednym z godnych polecenia dostawców systemów kominowych jest firma Rauch. Specjalizuje się ona w zaopatrywaniu swoich klientów w systemy uniwersalne oraz dedykowane do konkretnych rozwiązań, systemów grzewczych i zastosowań. Warto skorzystać z Internetu i dowiedzieć się czegoś więcej na temat oferty tej firmy i najważniejszych zalet oferowanych przez nią systemów.

Posted in Dom
Author Image
Redakcja