Olej z ostropestu, właściwości, zastosowanie

Olej z ostropestu, właściwości, zastosowanie

Ostropest plamisty jest rośliną, znaną od Starożytności, jednak na przestrzeni wieków najczęściej uznawaną za chwast. Dziś olej z ostropestu plamistego doceniany jest z uwagi na swoje wyjątkowe właściwości i szerokie zastosowanie w kosmetyce i naturalnych sposobach na zachowanie zdrowia.

Regularne stosowanie oleju z ostropestu

Olej z ostropestu posiada właściwości silnie przeciwutleniające oraz przeciwzapalne, co sprawia, że często stosuje się go w pielęgnacji skóry, zwłaszcza po oparzeniach oraz z ciężko gojącymi się ranami. Olej z ostropestu, stosowany regularnie, posiada właściwości regenerujące i pozytywnie wpływające na pracę wątroby i nerek. Znany jest ponadto z właściwości oczyszczających organizm z nadmiaru toksyn.

W jego składzie znajdziemy garbniki, białka, cukry, tłuszcze, fitosterole i minerały oraz witaminy: E, C i K. Obecne w jego składzie garbniki doskonale poprawiają koncentracje oraz wydajność i pracę mózgu. Dzięki swoim właściwościom, stosowany jest przez osoby, które zmagają się z marskością wątroby. Ze strony https://www.izdrowiej.pl/olej-z-ostropestu dowiadujemy się, że właściwości oleju z ostropestu pozwalają obniżyć poziom cukru we krwi, co znacznie wpływa na ustabilizowanie cukrzycy typu II, a także normuje poziom cholesterolu we krwi. Stosowany jest przy zaburzeniach łaknienia. Łagodzi objawy bólu gardła, stany zapalne krtani i dziąseł. Właściwości oleju z ostropestu sięgają działania przeciwnowotworowego. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym często jest składnikiem naturalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry atopowej oraz wykazującej objawy alergii.

Właściwości oleju z ostropestu pozwalają szerzyć jego zastosowanie w profilaktyce i leczeniu schorzeń skóry i układu pokarmowego, przy jednoczesnym, pozytywnym wpływie na układ krążenia. Działanie przeciwutleniające oraz przeciwzapalne pozwala stosować produkt w stanach zapalnych skóry. Wykazuje wysoką skuteczność oraz posiada niewielkie, rzadko występujące efekty uboczne w postaci świądu, zawrotów głowy lub dolegliwości ze strony układu pokarmowego

Author Image
Redakcja