Doradca kredytowy – zdolność kredytowa

Doradca kredytowy – zdolność kredytowa

Jak wiadomo czasami zdarza się sytuacja, w której musimy kupić jakąś nieruchomość.

Może być to spowodowane tym, że po prostu chcemy zmienić swoje miejsce zamieszkania. Wtedy najczęściej rozpoczynamy poszukiwania domu czy mieszkania. Wbrew pozorom nie jest to wcale aż takie proste, gdyż na dzień dzisiejszy w Internecie możemy znaleźć wiele ogłoszeń z tego typu ofertami i finalnie może być nam bardzo trudno podjąć ostateczną decyzję. W przypadku, gdy nam się to uda prawda jest taka, że raczej rzadko kiedy dysponujemy gotówką w takiej ilości – wtedy niezbędne jest wzięcie kredytu. Powiedzmy sobie teraz o tym co tak naprawdę może wpływać na naszą zdolność kredytową.

Doradca kredytowy – umowa o pracę, a kredyt

Chyba nikomu nie trzeba mówić, że główne kryterium, które brane jest pod uwagę przez banki czy inne instytucje to nasz dochód i jego wysokość. Wiadomo, że na rynku mamy dostępnych kilka rodzajów umów, jeśli chodzi o zatrudnienie. Gdy zależy nam na sporym kredycie to najlepiej jest być zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Nie oznacza to oczywiście, że jeśli będzie ona obowiązywała przez krótszy czas to takiego kredytu nie otrzymamy, ale bank wtedy może wymagać od nas przedstawienia dodatkowych dokumentów – najczęściej promesy zatrudnienia, a więc dokumentu od naszego pracodawcy, który potwierdza, że zamierza on kontynuować z nami współpracę to zakończeniu bieżącej umowy.
Doradca kredytowy – zdolność kredytowa

Doradca kredytowy – umowa zlecenie, a kredyt

Jeśli chodzi z kolei o umowy zlecenie czy o dzieło to nie jesteśmy oczywiście na straconej pozycji, jednak tutaj bardzo wiele zależy od konkretnego banku. Co więcej, jeśli chcemy wtedy starać się o kredyt to musimy wykazać się co najmniej sześciomiesięcznym okresem zatrudnienia oraz przedstawić o wiele więcej dokumentów niż w przypadku umowy o pracę. Warto wiedzieć, że jeśli chcemy wybrać kredyt dopasowany do naszych potrzeb i na atrakcyjnych zasadach to najlepiej udać do doradcy kredytowego, który współpracuje z wieloma bankami. Jednym z nich jest: http://1ekspert.pl, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem.

Author Image
Redakcja