Jakie są zalety implantów dentystycznych?

Jakie są zalety implantów dentystycznych?

Przez wiele lat jedynymi dostępnymi opcjami leczenia dla osób z brakami zębowymi były mosty i protezy.

Ale obecnie dostępne są również implanty dentystyczne. Implanty dentystyczne to zastępcze korzenie zębów. Implanty stanowią mocną podstawę dla stałych lub ruchomych zębów zastępczych, które są wykonane tak, aby pasowały do twoich naturalnych zębów.

Jakie są zalety implantów dentystycznych?

Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Implanty dentystyczne mają wiele zalet, przede wszystkim wyglądają i działają jak twoje własne zęby. A ponieważ są zaprojektowane tak, aby łączyć się z kością, jest to rozwiązanie trwałe. W przypadku źle dopasowanych protez zęby mogą one ślizgać się i przesuwać w jamie ustnej, powodując mamrotanie lub niewyraźne słowa. Implanty pozwalają mówić bez obawy, że zęby mogą się poruszyć. Ponieważ stają się częścią twojej szczęki, implanty zębowe eliminują dyskomfort związany z ruchomymi protezami czy mostkami.

Protezy mogą utrudniać żucie, ponieważ mogą przesuwać się w jamie ustnej. Implanty dentystyczne działają jak twoje własne zęby, dzięki czemu możesz jeść ulubione potrawy z pewnością i bez bólu. Implanty stomatologiczne mogą przywrócić ci uśmiech i pomóc poczuć się lepiej, ponieważ nikt nie będzie wiedział, że masz sztuczne czy brakujące zęby. Implanty nie wymagają redukcji innych zębów, jak most na zębach. Ponieważ pobliskie zęby nie są modyfikowane w celu podparcia implantu, więcej własnych zębów pozostaje nienaruszonych, co poprawia długoterminowy stan zdrowia jamy ustnej. Poszczególne implanty umożliwiają również łatwiejszy dostęp między zębami, poprawiając higienę jamy ustnej.

Ponieważ implanty zębowe są bardzo trwałe i będą służyć przez wiele lat. Przy dobrej pielęgnacji wiele implantów może wystarczyć na całe życie. Dodatkowo implanty dentystyczne eliminują kłopotliwe niedogodności związane z usuwaniem protez, a także konieczność stosowania klejów, aby utrzymać je na miejscu. Wskaźniki sukcesu implantów dentystycznych są różne, w zależności od tego, gdzie w szczęce są umieszczone implanty, ale ogólnie implanty mają wskaźnik powodzenia do 98 procent. Przy odpowiedniej pielęgnacji implanty mogą nam służyć całe życie.

Author Image
Redakcja