Kurtka zimowa musi być wytrzymała i ciepła

Kurtka zimowa musi być wytrzymała i ciepła

Każda zimowa kurtka musi oczywiście chronić nas przed zimnem, ponadto powinna być wygodna, zbyt gruba kurtka będzie ograniczała i krępowała nasze ruchy

Oczywiście można znaleźć kurtki z różnych materiałów. Mogą być to przykładowo materiały we lub też wełniane płaszczyki i kurtki. Mogą być to także kurtki dla osób aktywnie uprawiających sport. Z pewnością specjalne kurtki zakupić osoby uprawiające snowboarding lub narciarstwo. Dobra kurtka narciarska ma zawsze kilka praktycznych kieszeni, zwłaszcza jeśli nie lubisz chodzić z plecakiem, warto upewnić się, że wszystko, od zapasowych okularów po batoniki zbożowe, po karnet narciarski, ma swoje miejsce w kurtce. Kurtki narciarskie mają zwykle małą kieszonkę na ramieniu lub przedramieniu, w której można przechowywać karnet narciarski. Jest to szczególnie przydatne w przypadku korzystania z kart-kluczy. Oprócz konwencjonalnych kieszeni wsuwanych i na klatce piersiowej dostępne są na przykład schowki na telefony komórkowe, które chronią delikatną elektronikę, taką jak smartfony, lub umożliwiają przełożenie kabla słuchawkowego.

Kurtka zimowa musi być wytrzymała i ciepła

Jeżeli jednak nie uprawiamy sportu wybieramy bardziej tradycyjne i klasyczne kurtki, kobiety na co dzień będą nosiły bardziej eleganckie kurtki.

Oczywiście często można zakupić kurtki dzianinowe, rozróżniamy wiele sposobów na podział tkanin, najpopularniejsze są tkaniny zbudowane z włókien sztucznych i naturalnych. Głównymi tkaninami z włókien naturalnych są bawełna, wełna, len oraz jedwab. Bawełnę otrzymuje się z przędzy krzewu bawełnianego, bardzo często spotyka się kurtki wełniane. Wełna jest tkaniną pochodzenia zwierzęcego otrzymywana jest z przędzy owczej i zachowuje wiele z jej cech, takie jak ciepłote oraz wodoodporność. Nie jest jednak zalecana dla alergików. Zatem wełna będzie bardzo dobrym pomysłem na kurtkę zimową, można oczywiście znaleźć kurtki posiadające różne domieszki. Len otrzymujemy z łodygi lnu. Włókna tej tkaniny różnią się od siebie grubością , tworzą tkaninę o strukturze nieregularnej. Obecnie len jest rzadko używany. Innym interesującym materiałem są polary, otrzymywane sztucznie, Dzięki swoim właściwościom nadaje się dla alergików oraz małych dzieci. Ciekawe kurtki można znaleźć na stronie: https://brendi.pl/pol_m_Odziez-damska_Kurtki-zimowe-196.html.

Posted in Bez kategorii
Author Image
Redakcja