Popularne wakacyjne destynacje

Popularne wakacyjne destynacje

Jeśli chodzi o kierunki, jakie wybiera się na letni odpoczynek, tutaj jest jak ze wszystkim. Są zarówno te, jakie wybiera się niezbyt chętnie, jak i te, które są przez urlopowiczów wręcz oblegane. My dziś zajmiemy się zdecydowanie tymi z tej drugiej kategorii.

Już od ładnych paru lat popularnością cieszy się Turcja. Trudno się temu dziwić. Jest to kraj ciekawy, z mnóstwem intrygujących kontekstów oraz niemałym znaczeniem w historii nie tylko Starego Kontynentu. Oczywiście wielu wybierających ten kierunek decyduje się na pobyt all inclusive. Trzeba wiedzieć, że miejsc, gdzie można naładować życiowe akumulatory jest w Turcji całkiem sporo. Dość powiedzieć, że także ten kraj posiada własną riwierę. Jej centrum znajduje się w Antalyi, mieście położonym w południowym regionie kraju. Znajduje się tam lotnisko, z którego korzysta wielu turystów. Rzecz jasna Turcja to też wiele zabytków, które – jeśli choć trochę chce się poznać ten zakątek świata – powinniśmy poznać. Do jednego z najbardziej znanych miejsc z pewnością należy świątynia Hagia Sofia. Miejsce to zostało zbudowane, gdy stolicą Bizancjum, był właśnie Konstantynopol, czyli dzisiejszy Stambuł. Rzecz jasna równie intrygujących miejsc jest znacznie więcej, jednak to może być dobry początek.

Równie chętnie nasi rodacy spędzają urlopy w Grecji. Między oboma opisywanymi krajami jest zresztą sporo podobieństw. Oba były ważne dla antycznego i średniowiecznego świata, a więc oba są pełne zabytków, które stanowią doskonałe świadectwo dawnych dziejów. W przypadku kraju ze stolicą w Atenach tu na pierwszy plan zdają się wysuwać takie miejsca jak Akropol, Świątynia Zeusa, czy też choćby Agora. Dla osób zainteresowanych tematem, te miejsca mogą stać się naprawdę sporym źródłem motywacji do pogłębiania swojej pasji. Ma się oczywiście rozumieć, że także i Grecja posiada wiele miejsc, które pozwolą się delektować promieniami słońca przy błogim akompaniamencie nicnierobienia. Tu na uwagę zasługują takie kurorty jak: wyspy Zakynthos, Kreta, czy Korfu. Są to wręcz idealnie miejsca by odprężyć się i choć na chwilę nie myśleć o przyziemnych problemach.

Równie świetnym do tego krajem będzie też Egipt. To właśnie tym krajem rządzili faraonowie, którzy niezaprzeczalnie zapisali się w losach świata. Największą chyba atrakcją w kontekście tego państwa z północy Afryki, będą rzecz jasna piramidy, które często pełniły rolę grobu władców. Jeśli chodzi o turystyczny punkt widzenia, tu szczególnie warto polecić region Marsa Alam i Szarm el-Szejk.

Podróżując, prócz kart i telefonu, powinno się mieć przy sobie choć trochę gotówki. Jeśli już posiadamy euro, warto także zaopatrzyć się w obowiązującą walutę w danym miejscu, to ułatwi płatności na przykład na lokalnych targach. Jeśli na przykład wybieramy się do kolejnej obleganej przez Polaków destynacji wakacyjnej, czyli Albanii, warto zastanowić się przed wyjazdem, jaką walutę zabrać do Albanii. Wówczas nie stracimy cennego czasu wypoczynku a walutę możemy zamówić z dostawą do domu w jednym z kantorów sieci Tavex. To takie proste!

Author Image
Redakcja