Badanie piersi to nasz obowiązek

Badanie piersi to nasz obowiązek

Atrybutem wszystkich kobiet są piersi, dlatego powinniśmy szczególnie o nie dbać. Z cała pewnością nie mam tu na myśli tylko wyglądu zewnętrznego. Badania piersi pod katem wszelkiego rodzaju zmian, to nasz obowiązek.

Szczegółowe badania

Oczywiście, szczegółowe badania zawsze powinien przeprowadzić lekarz – na przykład ginekolog – podczas okresowej wizyty w jego gabinecie. Jednak samodzielnie powinniśmy sprawdzać nasz biust tak często, jak to możliwe. Najlepiej, aby taka kontrola była dla nas nawykiem, który traktujemy jak element higieny. Dzięki temu poznamy nasze ciało i bardzo szybko zauważymy każde nowe zgrubienie, czy miejscowe powiększenie, które nas zaniepokoi. Znając swoje piersi, będziemy potrafiły odróżnić, czy zgrubienie to gruczoły związane z nasza indywidualną, naturalna budowa, czy jednak sa to zmiany, które powinny nas zaniepokoić.


Cykliczne badania

W jakim wieku powinniśmy cyklicznie badać swój biust? Specjaliści twierdzą, ze po okresie dojrzewania, kiedy piersi sa już prawidłowo wykształcone, a zgrubienia nie są wynikiem naturalnego wzrostu. 18-20 lat to najbardziej odpowiedni wiek na takie działania. Ważne jest, aby badać je w odpowiednim okresie cyklu. W czasie menstruacji kobiece piersi sa bardzo wrażliwe, u niektórych pojawiają się zgrubienia związane z gospodarka hormonalną, co może wywołać niepotrzebny niepokój. Jeśli cyklicznie będziesz badać swój biust, będziesz wiedziała, które zmiany nie powinny Cię niepokoić. W sytuacji, kiedy zgrubienie pojawiło się nagle powinnaś jak najszybciej skonsultować je z lekarzem. Twoja wątpliwość może zostać rozwiana. Pamiętaj! Nie czekaj zbyt długo. Zmiany w piersiach mogą być poważne, a szybka diagnoza pozwoli na ewentualne wprowadzenie terapii. Nie możesz liczyć na to, ze zgrubienie zniknie samo.
Im szybciej lekarze wdrożą leczenie, tym będziesz miała szansę na wyzdrowienie. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo je badać, porozmawiaj ze swoim ginekologiem. O chorobach poczytasz więcej na stronie http://medycyna-leki.pl. Pierwszy raz zrobi to z Tobą, wytłumaczy Ci budowę biustu i nauczy jak robić to poprawnie.

Author Image
Redakcja