Zwalczanie chorób grzybiczych na plonach fungicydami

Zwalczanie chorób grzybiczych na plonach fungicydami

Fungicydy to substancje stosowane w celu eliminowania lub zapobiegania rozwojowi grzybów lub ich zarodników na plonach.

Grzyby mogą powodować różne choroby, jak pleśń, mączniaka prawdziwego i rdzę brunatną na roślinach uprawnych. Grzyby nie mogą wytwarzać własnego pokarmu węglowodanowego, ponieważ brakuje im chlorofilu i żywią się żywymi roślinami lub martwą materią organiczną. Grzyby są poważnym problemem w rolnictwie, ponieważ większość chorób upraw wywoływana przez grzyby oznacza znaczne straty w plonach.

Środek grzybobójczy X-Met 100 SL do ochrony zbóż i rzepaku

Odpowiednio dobrane fungicydy zapewniają ochronę przed wieloma chorobami roślin. Grzyby mogą być trudne do opanowania na polu. Wytwarzają ogromną ilość zarodników, które mogą rozprzestrzeniać się przez deszcz lub wiatr na duże odległości, aby osiedlić się w sprzyjających warunkach na różnych częściach roślin uprawnych, krzewów i drzew, takich jak powierzchnie liści, łodygi lub owoce. Grzyby mogą przerastać komórki roślinne i między nimi, pobierać składniki odżywcze, a nawet w niektórych przypadkach wytwarzać toksyny, które zabijają rośliny. Grzyby mogą również rozwijać się w resztkach pożniwnych i zarażać następny cykl upraw na ponowną infekcję.

Fungicydy mogą zapobiegać wzrostowi zarodników grzybów i eliminować grzyby, które mogą już istnieć, aby chronić zdrowie upraw. Fungicydy mogą zapewnić ochronę uprawom przed szeroką gamą grzybów bez wchłaniania lub przenoszenia przez roślinę. Fungicydy umożliwiają również ochronę przed szeroką gamą grzybów. Niektóre ogólnoustrojowe fungicydy mogą być wchłaniane przez roślinę i mają działanie terapeutyczne poprzez leczenie chorób roślin. Fungicydy są niezbędną częścią dzisiejszego sektora rolnictwa, ponieważ bez nich produkcja roślin uprawnych byłaby poważnie zagrożona, ponieważ nie byłoby ochrony przed chorobami.

Na stronie http://uprawy.cedres.pl znajdziemy środek grzybobójczy X-Met 100 SL, jest to fungicyd o działaniu układowym, który możemy zastosować do ochrony rzepaku, pszenicy jarej i ozimej przed chorobami grzybiczymi. Preparat można zastosować dwa razy w okresie wegetacyjnym, raz jesienią, i raz wiosną. Fungicyd nie tylko chroni, możliwe jest również użycie do zastosowania interwencyjnego oraz wyniszczającego.

Posted in Bez kategorii
Author Image
Redakcja