Dlaczego Polacy coraz częściej się rozwodzą?

Dlaczego Polacy coraz częściej się rozwodzą?

Zapraszamy do lektury naszego artykułu poradnikowego oraz podzielenia się własnymi spostrzeżeniami w temacie.

Każdego roku w polskim sądownictwie przybywa pozwów o rozwód. Chociaż najczęściej ten wydawany jest bez orzeczenia o winie, to zastanawiające jest, dlaczego w ogóle dochodzi do rozłamów związków. Na to pytanie odpowiada adwokat Łukasz Kowalski, który ma już wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw.

Niedojrzałość do związku i niezgodność charakteru

Warto zdać sobie sprawę, że chociaż Polacy zawierają związek małżeński coraz później, biorąc pod uwagę nie tyle staż znajomości, ile własny wiek, to wciąż najczęściej podawanym powodem chęci wzięcia rozwodu jest niedojrzałość jednego z małżonków oraz niezgodność charakterów.

Rzeczywiście, jeśli spojrzymy szerzej na zagadnienie typu “rozwody kancelaria częstochowa”, to widać wyraźnie, że rozwodzą się najczęściej osoby młode, których wiek nie przekracza 40 lat. Co więcej, coraz częściej do rozwodów dochodzi wśród małżeństw z krótkim stażem, maksymalnie 5-letnim. Polacy wolą rozwód, aniżeli naprawianie kryzysowych sytuacji.

Przemoc domowa oraz uzależnienia

Wśród spraw rozwodowych wciąż nie brakuje takich, które rozstrzygane są z orzeczeniem o winie. Z reguły jednego z małżonków obarcza się wywołaniem kryzysu w związku poprzez stosowanie przemocy fizycznej albo psychicznej. Bardzo często do rozwodu dochodzi w wyniku uzależnienia przez jedną ze stron. Można tu mówić nie tylko o uzależnieniu od alkoholu czy narkotyków, ale coraz częściej również hazardu, gier komputerowych czy seksu.

Sprawy o podział majątku

Sama sprawa rozwodowa to jeszcze nie wszystko. Prawdziwa batalia toczy się w zakresie opieki nad dziećmi, jeśli małżonkowie doczekali się wspólnych latorośli. Nie rzadziej odbywają się sprawy o podział majątku. Częstochowa nie jest pod tym względem miastem wyjątkowym. O ile sam rozwód bardzo często przebiega bez zakłóceń, to właśnie spawy majątkowe wyzwalają największe konflikty.

Artykuł powstał na podstawie informacji merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl

Author Image
Redakcja