Uprawa konopi indyjskich w warunkach domowych

Uprawa konopi indyjskich w warunkach domowych

Coraz więcej krajów Unii Europejskiej, a także krajów na całym świecie dostrzega zalety korzystania z z marihuany medycznej, dlatego też wprowadzają ją do sprzedaży na receptę.

Warto zwrócić uwagę iż marihuana często wykorzystywana jest podczas leczenia choroby Parkinsona, choroby Alzheimera. Dodatkowo także zauważalny jest bardzo zbawienny wpływ w czasie bólu przewlekłego czy też jaskry. Obecnie prowadzi się bardzo wiele badań na całym świecie które mają na celu zidentyfikowanie wpływu marihuany na organizm. Wyselekcjonowanie odmiany mogą posłużyć do leczenia różnego rodzaju chorób.

Uprawa konopi indyjskich w warunkach domowych

Jak uzyskać dobre wyniki w hodowli?

Osoby które zdecydują się na uprawę marihuany powinny pamiętać iż jest to proces dość skomplikowany, zwłaszcza kiedy będziemy chcieli otrzymać wysokie plony. W przypadku marihuany mamy do czynienia z roślinami męskim i żeńskim. Oczywiście hodowcom będzie zależało na uzyskanie roślin żeńskich, dlatego też kupuje się specjalnie przygotowane nasiona feminizowane, takie z których wyrosną żeńskie. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż wielu hodowców w krajach w których hodowla na własny użytek jest dozwolona wybiera hodowle indoor czyli w budynku.

Naturalnie uprawa w domu będzie wymagała przygotowania odpowiedniego miejsca, może być to namiot, przykładowo stelaż który będzie okryty płótnem, materiałem który pozwoli nam zachować w środku odpowiednią temperaturę, wilgotność. Jak wiadomo są to rośliny dość wymagające, dlatego też będziemy musieli zapewnić roślinom odpowiednią ilość światła. W zależności od tego jaką odmianę będziemy hodowali powinniśmy dostosować ilość oświetlenia w ciągu doby, tak aby wywołać kwitnienie w odpowiednim czasie. Obecnie coraz częściej wykorzystywane są także nasiona automatyczne, oznacza to że roślina automatycznie będzie kwitła, nie potrzebuje w tym przypadku zapylenia zewnętrznego. Są to rośliny specjalnie przygotowane genetycznie, tak aby można było je hodować bez udziału roślin męskich.

Oczywiście jest bardzo duża wygoda dla hodowców, w tym wypadku możemy zbierać plony już po 10 tygodniach. Oczywiście możemy zakupić w sklepach nasiona autoflowering, dzięki którym nasze plony z pewnością wzrosną a zbiory nastąpią szybciej.

Author Image
Redakcja