Fotografia może być prosta. Postępuj zgodnie z tymi wspaniałymi wskazówkami

Fotografia może być prosta. Postępuj zgodnie z tymi wspaniałymi wskazówkami

Czy Twoje zdjęcia nie mają takiej jakości, jaką chciałbyś zobaczyć? Popraw swoje umiejętności dzięki wskazówkom zawartym w tym artykule!Bądź selektywny w odniesieniu do elementów, które umieszczasz na swoim zdjęciu.

Śmiało usuń z obrazu wszystko, co tam nie pasuje lub sprawia, że ​​rama wydaje się niezrównoważona. Używaj ujęć panoramicznych, które utrzymują ostrość obiektu, ale rozmazują tło, jeśli nie możesz usunąć z ujęcia wszystkich niepożądanych elementów rozpraszających uwagę.Jeśli wiesz, że następnego dnia masz naprawdę ważną sesję, upewnij się, że dobrze odpoczywasz. Tak, brak snu będzie bezpośrednio skutkował utratą oceny sytuacji, co wpłynie negatywnie na jakość wykonywanych zdjęć. Odpocznij co najmniej osiem godzin w nocy przed sesją zdjęciową.Nawet jeśli robisz zdjęcie krajobrazowe, upewnij się, że Twoje ujęcie ma centralny punkt. Ujęcia bez ogniska mogą wyglądać na puste i nudne. Możliwe punkty centralne zdjęcia krajobrazu przyrodniczego to duże drzewa, wodospady i odległe góry. Inną sztuczką jest użycie czegoś, co wyróżnia się jako główny punkt, na przykład łaty z różnokolorowymi kwiatami.Dobrą wskazówką fotograficzną jest, aby nie dać się ponieść emocjom z najlepszym i najnowszym sprzętem. Technologia zawsze będzie się poprawiać i jeśli nie jesteś milionerem, po prostu nie jest realistyczne martwienie się o najlepszy aparat. Staraj się dobrze wykorzystać to, co masz.Dobra wskazówka fotograficzna: nie daj się ponieść emocjom z najnowszym i najlepszym sprzętem. Technologia ciągle się rozwija i jeśli nie jesteś milionerem, po prostu nierealne jest martwienie się o najnowszy sprzęt. Dobrze wykorzystaj to, co masz.Dążąc do idealnego ujęcia, pamiętaj o świetle słonecznym. Za mało i nie widać tematu. Za dużo i dzieje się jedna z dwóch rzeczy. Po pierwsze, zbyt dużo światła słonecznego jest kierowane na obiektyw aparatu lub na obiekt i rozmywa obraz. Po drugie, fotografowana osoba musi mrugać lub zamykać oczy z powodu ogromnej ilości światła słonecznego wpadającego do jego oczu.Wiele aparatów pozwala na ustawienie balansu bieli. To ustawienie informuje kamerę, które kolory mają być widoczne jako światła. Fotografia może być prosta. Postępuj zgodnie z tymi wspaniałymi wskazówkami

Podczas fotografowania w sztucznym świetle (w pomieszczeniach) ustaw balans czasu na tryb „sztuczne światło”.

Sprawi, że Twoje zdjęcia będą wyglądały tak, jakby zostały zrobione w naturalnym świetle.Nie rób zdjęć w pełnym świetle dziennym. W pochmurny dzień dostaniesz jedne ze swoich najlepszych zdjęć. Jasne światło słoneczne może powodować prześwietlenie, utratę szczegółów i okropne cienie. Rób zdjęcia o zmierzchu lub o świcie w dni, które nie są pochmurne, aby uzyskać optymalne rezultaty na zdjęciach.Spróbuj zbliżyć się do osoby lub rzeczy, którą chcesz sfotografować. Nie chcesz, aby zdjęcia wychodziły i nie można było zobaczyć obiektu lub mieć rzeczy w tle odwracające uwagę od obiektu. Twoje zdjęcie będzie bardziej atrakcyjne, gdy obiekt znajduje się w odpowiedniej odległości, aby było wyraźnie widoczne.Świetną wskazówką fotograficzną jest wypróbowanie różnych obiektywów. Fajną soczewką, którą możesz wypróbować, jest soczewka rybiego oka. Dzięki soczewce rybie oko otrzymujesz dużo schludnych zniekształceń wokół środka obrazu. Może sprawić, że Twoje zdjęcia będą o wiele ciekawsze.Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać o oświetleniu podczas robienia zdjęć, jest to, że im mniej światła trzeba wytworzyć ze sztucznych zasobów, tym lepiej. W razie potrzeby używaj lampy błyskowej, ale zawsze staraj się używać naturalnego światła, jeśli to możliwe. Nawet podczas fotografowania w pomieszczeniach otwórz okna i wpuść do środka światło matki natury.Talent jest ważnym aspektem fotografii, podobnie jak edukacja. Ten artykuł może pomóc każdemu nowemu fotografowi rozpocząć robienie imponujących zdjęć.

Author Image
Redakcja