Schody szklane i balustrady ze szkła – nie tylko przezroczyste

Schody szklane i balustrady ze szkła – nie tylko przezroczyste

Szkło jest materiałem posiadającym szerokie zastosowanie we współczesnej architekturze. Dzięki niemu można tworzyć wiele wyjątkowych konstrukcji, w tym nawet schody. Do ich produkcji można wykorzystać różne rodzaje szkła, aby uzyskać estetyczny efekt.

Najczęściej szkło kojarzone jest jako materiał przejrzysty, który dobrze przepuszcza światło. Z tego też powodu jest ono wybierane wtedy, gdy ważne jest optyczne powiększenie wnętrza. Gładkie, transparentne tafle szkła powodują, że przestrzenie wyglądają na rozświetlone, jaśniejsze, zachęcają do relaksu. Jednak w użyciu znajdują się także inne rodzaje szkła na schody i balustrady. Co wybrać?

Szkło barwione

Tego typu szkło posiada dodane specjalne pigmenty, dzięki czemu można uzyskać wtedy efekt estetycznego barwienia. Szkło może przybrać wtedy kolor niebieskawy, czerwonawy, szarawy czy też zielonkawy, aby wspomnieć tylko o paru propozycjach, ponieważ jest ich o wiele więcej.

Takie szkło na pewno będzie dobrym wyborem wtedy, gdy w aranżacji wnętrza chce się stworzyć dominujący, główny element przyciągający uwagę.

Szkło optiwhite

Standardowe szkło posiada lekko zielonkawe zabarwienie, co wynika z zawartości żelaza, dlatego też wykonane z niego schody oraz balustrady nie będą posiadały idealnie przejrzystego wyglądu. Można natomiast uzyskać go wtedy, gdy wybierze się specjalne szkło optiwhite.

Szkło optiwhite jest szkłem całkowicie odbarwionym, dlatego też ma ono obniżoną ilość żelaza w masie szklanej. Zastosowanie szkła tego typu powoduje, że schody oraz balustrady szklane wyglądają krystalicznie przejrzyście. Taki typ szkła polecany jest głównie do jasnych przestrzeni.

Szkło crash

Ten typ szkła, który nazywany jest także szkłem tłuczonym, powstaje jako wielowarstwowy materiał, który składa się z trzech warstw – środkowa jest to także szkło hartowane, lecz poddawane jest ono spękaniu.

Gdy także chcesz zakupić schody szklane balustrady, wybierz dobrą firmę, która posiada duże doświadczenie w realizacji tego typu konstrukcji ze szkła hartowanego.

Author Image
Redakcja