Gdzie wyposażyć firmę sprzątającą w środki czystości?

Gdzie wyposażyć firmę sprzątającą w środki czystości?

Prowadzenie własnej działalności oferującej klientom usługi sprzątania mieszkań, biur i magazynów wymaga nie tylko precyzji i dokładności świadczonych usług, ale również odpowiednich środków do czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń. Od czego zacząć i jak nowa na rynku firma może zaoszczędzić na tych niezbędnych wydatkach?

Środki czystości, dezynfekcja i koszty

Na samym początku działalności w branży sprzątania mieszkań i biur warto zastanowić się nad tym, jakie stałe, comiesięczne koszty przyjdzie właścicielowi opłacać w ramach świadczonych usług. Chodzi tu szczególnie o artykuły niezbędne do sprzątania, czyszczenia, odtłuszczania i polerowania powierzchni. Będą to środki do podstawowej dezynfekcji i ochrony powierzchni czyszczonych, rękawice, mydła, płyny do podłóg i do okien, środki do czyszczenia mebli, stali, ekranów czy chociażby płyny do suchego prania dywanów i tapicerek. Oczywiście dochodzi do tego jeszcze szereg innych produktów, które co miesiąc są zużywane, więc należy je regularnie dokupywać. Koszty generowane przez obowiązek posiadania takich produktów są ogromne, dlatego tak duże znaczenie ma posiadanie sprawdzonych dostawców umożliwiających zakup takich produktów w niskich cenach, ale przy jednoczesnym zachowaniu ich wysokiej wydajności. Mogą to być specjalistyczne hurtownie ze środkami czystości jak np. firma https://www.merkurygdynia.pl, w której stali klienci otrzymują atrakcyjne rabaty na zakupy, jak i dostawcy zagraniczni, sklepy internetowe wyprzedające okazjonalnie swój asortyment itd. Największą sztuką i zarazem wyzwaniem dla właściciela firmy sprzątającej będzie znalezienie takiego dostawcy, który długoterminowo zagwarantuje mu pewne dostawy, dobre ceny i najwyższą jakość chemii do sprzątania.

Wyszukiwanie okazji i zniżek: hurtownie internetowe

Dobrym pomysłem dla osób prowadzących firmy sprzątające może być też regularne przeglądanie internetu w poszukiwaniu nowych ofert w dobrych cenach. Korzyścią takiego systematycznego sprawdzania rynku jest możliwość szybkiego wychwycenia ciekawych okazji i uzyskania dzięki temu jeszcze lepszej ceny. Minusem z kolei może być fakt stracenia zniżek w dotychczasowej hurtowni. Warto sprawdzić, czy firma, w której regularnie kupujemy chemię gospodarczą nie daje rabatów tylko wtedy, jeśli wydaje się na nią pewną kwotę miesięcznie. Jeśli tak, koniecznie trzeba przeliczyć czy jednorazowa oszczędność na promocji nowego dostawcy nie okaże się strzałem w stopę, za który w kolejnych tygodniach przyjdzie zapłacić jeszcze więcej. Wyszukiwanie nowych okazji na tańsze środki czystości jest ważne, ale podejmując taką decyzję dobrze jest ją rozważyć i dobrze przeliczyć. Wiele firm sprzątających zaopatrujących się w hurtowniach internetowych podejmuje też z nimi regularne negocjacje w sprawie cen produktów. W tym przypadku stali klienci mogą liczyć na większą przychylność co do uzyskania wysokiego rabatu, dlatego należy o tym pamiętać i co kilka kwartałów podjąć próbę uzyskania lepszych cen od firm, w których zaopatrujemy się regularnie.

Author Image
Redakcja