Hurtownia klimatyzacji samochodowej posiada szeroki asortyment części

Hurtownia klimatyzacji samochodowej posiada szeroki asortyment części

Klimatyzacja samochodowa to jedna z tych rzeczy, które łatwo przyjąć za pewnik, dopóki jej działanie jest sprawne i niczym nie zakłócone, zazwyczaj o niej nie myślimy.

Kiedy jest upalne lato i temperatura na zewnątrz rośnie, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest znalezienie się w samochodzie, który wydmuchuje gorące powietrze przez otwory wentylacyjne lub w samochodzie z klimatyzatorem, który w ogóle nie działa.

Przebywanie w samochodzie bez klimatyzacji w czasie upałów jest nie tylko denerwujące i uciążliwe, ale może to być również niebezpieczne, ponieważ samochody szybko się nagrzewają. Naraża to kierowcę i pasażerów na ryzyko odwodnienia, a nawet udaru cieplnego. Jest to jeszcze bardziej niebezpieczne dla dzieci, osób starszych, chorych i zwierząt, więc upewnienie się, że twoja klimatyzacja samochodowa jest w dobrym stanie, jest zdecydowanie czymś, co powinno być twoim priorytetem.

Hurtownia klimatyzacji samochodowej posiada szeroki asortyment części

Części zamienne do klimatyzacji samochodowej możesz zakupić w hurtowni

Podobnie jak większość komponentów znajdujących się w samochodzie, klimatyzacja samochodowa może przestać działać lub ulec awarii z wielu różnych powodów. Wiedza, na co zwrócić uwagę, może pomóc w rozwiązaniu problemu z niedziałającą klimatyzacją w samochodzie i poinformować o dalszych krokach, jakie należy podjąć. Wyciek chłodziwa jest to jedna z najczęstszych przyczyn niedziałania klimatyzacji samochodowej. Wycieki mogą pochodzić z wielu różnych miejsc, może to być wynikiem uszkodzenia gumowych uszczelek i węży, co pozwala na ucieczkę czynnika chłodniczego, freonu. Brak szczelności uszczelek i przewodów czy zacisków może również umożliwić przedostawanie się wilgoci do układu chłodzenia samochodu i mieszanie się z czynnikiem chłodniczym. Kiedy wilgoć i freon mieszają się ze sobą, tworzą kwaśną kombinację, która może powodować korozję układu klimatyzacji i powodować trwałe uszkodzenia.

Samochód używa wentylatorów chłodzących, aby przenieść schłodzone powietrze do kabiny pojazdu. Gdy wystąpi problem z wentylatorami, nie poczujesz żadnego powietrza wydostającego się z otworów wentylacyjnych. Wentylatory chłodzące mogą przestać działać prawidłowo z wielu różnych powodów, mogły przepalić bezpieczniki, doszło do zwarcia elektrycznego lub mogły zostać uszkodzone przez gruz z drogi. Na szczęście jest to dość proste do naprawienia, mechanik powinien być w stanie szybko wymienić niesprawny wentylator.

Działanie klimatyzacji samochodowej opiera się na sprężarce, która utrzymuje ruch powietrza, ale jeśli sprężarka nie działa prawidłowo, czynnik chłodniczy nie będzie się przemieszczał. Jednym z głównych powodów, dla których sprężarka się psuje, jest nieużywanie jej przez długi czas, a długie, chłodne pory roku jesienią i zimą oznaczają, że wiele osób nie włącza klimatyzacji przez kilka miesięcy. Sprężarka może również mieć problemy, jeśli sprzęgło na sprężarce utknie. Jeśli utknie w pozycji włączonej, klimatyzacja będzie działała nieprzerwanie, a jeśli utknie w pozycji wyłączonej, uniemożliwi włączenie sprężarki. Może również wystąpić problem z którymś z komponentów sprężarki.

Kondensator, czyli skraplacz, odgrywa ważną rolę, pobiera wilgotne powietrze ze sprężarki powietrza i rozpręża je, chłodzi i skrapla. Mówiąc prościej, pomaga chłodzić powietrze. Kiedy klimatyzacja nie chłodzi tak, jak powinna, może to być oznaką awarii skraplacza, który trzeba wymienić na nowy. Istnieje kilka rzeczy, które mogą powodować problemy z elektrycznością w klimatyzacji samochodu. Mogą to być uszkodzone przełączniki, przepalony bezpiecznik, problem z modułem sterującym lub coś innego. Bezpieczniki mogą się zwierać i spowodować, że klimatyzacja przestanie działać, a luźne połączenie może spowodować zwarcie elektryczne, które można łatwo naprawić.

Chociaż problemy elektryczne w układzie klimatyzacji są często łatwe do naprawienia, należy je natychmiast rozwiązać, ponieważ mogą powodować gromadzenie się kwasu. Gromadzenie się kwasu może spowodować poważne uszkodzenie pojazdu, a nawet konieczność wymiany całego układu klimatyzacji. Jeśli szukasz komponentów do swojej klimatyzacji, zobacz co posiada w ofercie hurtownia klimatyzacji samochodowej. Rozwiązywanie problemów w odpowiednim czasie zapobiegnie takiej sytuacji. Poświęcenie czasu na sprawdzenie klimatyzacji i wymianę części przed nadejściem lata lub gdy tylko zauważysz problem, może zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy.

Author Image
Redakcja