W czym może nam pomóc prawnik?

W czym może nam pomóc prawnik?

Prawnik występuje w różnych sprawach prawnych przed różnymi organami, sądami jako radca prawny może nam także wytłumaczyć różnego rodzaju zagadnienia związane z umowami, czy tez sprawami cywilnymi takimi jak przykładowo rozwód.

Prawnik pomaga swojemu klientowi dochodzeniu praw za pomocą odpowiednich środków prawnych. Dlatego prawnicy mogą reprezentować praktycznie każdą osobę lub grupę osób czy stowarzyszenie. W ramach kompleksowych konsultacji prawnik informuje klienta o sytuacji prawnej w konkretnej sprawie, szansach powodzenia, poniesionych kosztach, możliwościach zabezpieczenia dowodów oraz ryzyku kosztowym związanym ze sprawą. Prawnik powinien wspierać swoich klientów w dochodzeniu praw, rozstrzyganiu sporów i unikaniu konfliktów, chroniąc ich przed naruszeniem prawa. Wielu prawników specjalizuje się w określonych rodzajach spraw, przykładowo mogą to być prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym, czy też rozwodach. Dwie osoby które chcą się rozwieść mogą wynająć prawników, którzy będą reprezentowali przed sądem ich interesy.

To ważne ponieważ adwokat będzie doskonale poruszał się w prawie, i będzie wiedział jak zadbać o klienta.

Czasem może przykładowo chodzić o prawo opieki nad dziećmi, z pewnością małżonkowie którzy się rozwodzą często nie będą mogli dojść do porozumienia na temat opieki nad dzieckiem. W tym przypadku przyda się prawnik, który pomoże uzyskać nam opiekę. Inną sprawą mogą być alimenty, czasem jedno z małżonków występuje o przyznanie alimentów. Strony czasem nie mogą dojść do porozumienia nad ich wysokością. Podobnie w przypadku podziału majątku, kiedy niektóre elementy wspólnego majątku nie są łatwe do wyceny, może być to przykładowo działka budowlana, czy też kolekcja obrazów. Wówczas musi zostać wynajęty rzeczoznawca, który dokona obiektywnej wyceny wszystkich składników wspólnego majątku, nieporozumienie może dotyczyć także spotkań z dziećmi. Rozwój może być dość skomplikowanym procesem, wówczas z pomocą przyjdzie nam adwokat Szczecin.

Author Image
Redakcja