Jak osiągnąć wyższą cenę ze sprzedaży mieszkania?

Jak osiągnąć wyższą cenę ze sprzedaży mieszkania?

Posiadasz mieszkanie na sprzedaż? Podwyższanie ceny nieruchomości wcale nie musi być trudne. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że prawie zawsze możesz zrobić coś, by twoja oferta wyglądała na znacznie atrakcyjniejszą? W tym artykule zdradzimy, co zrobić, aby cena sprzedaży mieszkania, jaką możesz osiągnąć, była możliwie jak najwyższa.

Gruntowne porządki

Przede wszystkim zacznij od gruntownych porządków i naprawienie wszelkich usterek. Już samo to sprawi, że mieszkanie zaprezentuje się lepiej. Zamaluj plamy na ścianie, odkurz podłogi, umyj lustra i okna. Posprzątaj dokładnie każdy kąt. Pomyśl, że chcesz osiągnąć taki efekt, jakbyś robił porządki przed przyjściem bardzo ważnej dla Ciebie osoby – potencjalny klient jest taką osobą, bo to on decyduje, czy ostatecznie kupi Twoją nieruchomość, czy nie. Na szczęście dzięki dobremu przygotowaniu, możesz mieć znaczący wpływ na jego decyzję.

Zasięgnij obiektywnych opinii

Zmień wygląd. Być może mieszkało Ci się tu przyjemnie i jesteś przyzwyczajonych do obecnych mebli i koloru ścian, jednak warto zrozumieć, że Twoją opinią w dużej mierze kieruje sentyment i może ona być bardzo subiektywna. Jeżeli chcesz zasięgnąć obiektywnej oceny, zapytaj najbliższych, co możesz zmienić w wystroju wnętrza, aby uatrakcyjnić mieszkanie. Z prośbą o poradę możesz zwrócić się do rodziny lub przyjaciół – zaufanych osób, którzy dobrze i szczerze Cię pokierują, bo będzie im zależało na Twoim szczęściu i jak największym możliwym zysku z nieruchomości.

Poszukaj inspiracji

Warto dokonać dogłębnej analizy aktualnie panujących trendów na rynku wnętrzarskim. Aby to sobie znacząco ułatwić, możesz posiłkować się wszelkimi magazynami o podanej tematyce, stronami internetowymi, które stanowią kopalnię wiedzy, a także różnymi aplikacjami, na których znajdziesz dziesiątki milionów zdjęć, mogących stanowić inspiracje. Ilość miejsc, z których możesz zaczerpnąć pomysły jest nieograniczona – Internet oferuje nieskończoną liczbę propozycji zdjęć pomieszczeń, które Cię zaskoczą i zachwycą.

Nawet jeżeli masz dobry gust, a zależy Ci na szybkiej sprzedaży, warto wybrać taki wystrój, który wpisuje się w aktualną modę. Ten zabieg być może sprawi, że ominie Cię zainteresowanie niszowego potencjalnego klienta, natomiast sprzedaż pójdzie o wiele sprawniej i trafisz na dużo więcej osób zainteresowanych ofertą.

Zaobserwuj obecne trendy

Na fotografiach internetowych oraz tych znalezionych w kolorowych magazynach, znajdziesz wiele uniwersalnych propozycji. Z pewnością do jednej z nich należy minimalizm – niezwykle popularny w ciągu ostatnich lat (i nieustannie zyskuje na coraz większej popularności!).

Im mniej, tym lepiej – tak brzmi zasada tej filozofii opierającej się na twierdzeniu, że im mniejszą ilością przedmiotów się otaczamy, tym lepiej. Ma to swoje walory duchowe, takie jak lepsze samopoczucie z powodu czystej przestrzeni, ale również wygląda to niezwykle estetycznie i atrakcyjnie. Przejrzystość pozwala na świeże spojrzenie na pomieszczenie i daje możliwość dowolnego zagospodarowania go we własnej wyobraźni.

Poznaj symbolikę barw

Aktualnie panujące trendy w kategorii wnętrzarskiej to przede wszystkim stonowane kolory, takie jak biel, beż i szarość. Dopuszczalna jest niewielka ilość kolorowych akcentów, mających za zadanie przełamać monotonię barw. Można wobec tego zastosować w kuchni – czerwony toster i deski do krojenia, natomiast w salonie – zielone poduszki i wazon na kwiaty. Wyróżniający się element z pewnością ożywi wnętrze i przykuje uwagę.

Warto pamiętać o właściwościach kolorów oraz ich symbolice:

– zielony – uspokaja i kojarzy się z harmonią,

– czerwony – pobudza do działania, symbolizuje namiętność,

– niebieski – poprawia kreatywność i koncentrację,

– żółty – nastraja pozytywnie przywodzi na myśl szczęście.

Barwa ścian, dodatków lub innych elementów we wnętrzu, może wzbudzać konkretne emocje. Tak na przykład zieleń zadziała kojąco i uspokajająco. Jest duża szansa, że osoba oglądająca mieszkanie z tym akcentem kolorystycznym skojarzy je z bezpieczeństwem, wyciszeniem i uzna, że jest to miejsce, w którym zazna spokoju i relaksu.

Meble to też element dekoracji

Meble powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również pełnić element wystroju. Nie muszą być drogie. Warto postawić na coś uniwersalnego, w jasnych kolorach.

Obecnie modne jest połączenie białych ścian i mebli w również białym odcieniu, z domieszką szarości.

Zadbaj o całość

Warto zadbać o każdy aspekt mieszkania – zarówno ten wizualny, jak i funkcjonalny. Wszelkie naprawy i porządki są niezbędne tak, jak i odpowiednie udekorowanie wnętrza. Liczy się pierwsze wrażenie i to ono decyduje, czy potencjalny klient rozważy zakup mieszkania.

Chcesz dowiedzieć się jak ustalić wartość mieszkania? Czytaj.

Author Image
Redakcja