Nowoczesne wyroby sztukateryjne ze styropianu

Nowoczesne wyroby sztukateryjne ze styropianu

Odpowiednio dobrana sztukateria dodaje świeżości i stylu różnym pomieszczeniom, gdy remontujesz lub planujesz zmiany w wyglądzie domu to dobry pomysł na zaakcentowanie.

Wykorzystanie listew styropianowych jest niedrogą, łatwą w instalacji alternatywą dla tradycyjnej sztukaterii drewnianej lub też gipsowej. Listwa podsufitowa może być także wykonana z lekkiej pianki, zazwyczaj z poliuretanu lub styropianu o dużej gęstości i posiada kształt przypominający klasyczne sztukaterie. Możemy znaleźć je w bardzo różnych stylach, od klasycznych, po proste formy, które będą pasowały dobrze do nowoczesnych pomieszczeń. Po prawidłowym zastosowaniu nie można odróżnić ozdób poliuretanowych od tradycyjnych gipsowych. Styropian jest obecnie wytwarzany przy pomocą pary, a nie środków chemicznych, dlatego jest przyjazny dla środowiska to chętnie wykorzystywany materiał do wytwarzania listew i różnych elementów sztukateryjnych. Oczywiście powinien być on odpowiednio wzmocniony. Na koniec można na niego nałożyć jakąś warstwę gładzie i pomalować.

Powietrze jest najlepszym izolatorem i dlatego styropian doskonale nadaje się do ocieplania domów, a ze względu na jego właściwości jest obecnie chętnie wykorzystywany w dekoratorstwie.

Listwa styropianowa nie wypacza się ani nie kurczy jak drewno lub płyta MDF. Ponieważ montujemy ją za pomocą kleju nie będziemy potrzebowali żadnych dybli czy śrub do jego zamontowania. Powierzchnia listew nie przypomina styropianu, najczęściej listwy występują w kolorze białym, dlatego też łatwo je następnie pomalować na dowolny kolor. Niektóre modele listew nie wymagają nawet malowania, wystarczy za pomocą silikonu wypełnić szczeliny przy ścianie. Obecnie w tym stylu produkowane są także listwy zakrywające karnisz, dzięki którym będziemy mogli zakryć nasze karnisze. Oczywiście będziemy mieli do wyboru różne szerokości listew. Dzięki temu uzyskamy bardzo dobry efekt wizualny, dodatkowo można zastosować podświetlenie listwy.

Posted in Dom
Author Image
Redakcja