Obniż stawki ubezpieczenia samochodu dzięki tym wskazówkom

Obniż stawki ubezpieczenia samochodu dzięki tym wskazówkom

Ubezpieczenie samochodu jest wymogiem prawnym dla każdego, kto posiada samochód w wielu stanach.

Jazda bez ubezpieczenia samochodowego może skutkować surowymi karami prawnymi, takimi jak grzywny, a nawet kary więzienia. Mając to na uwadze, wybór odpowiedniego ubezpieczenia samochodu może być trudny. Wskazówki zawarte w tym artykule powinny być w stanie Ci pomóc.Kiedy masz ubezpieczenie samochodu, chcesz zrobić wszystko, aby utrzymać niskie składki. Coś, co możesz zrobić, to upewnić się, że otrzymasz wszystkie zniżki, które możesz uzyskać. Niektóre rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to np. czy Twój samochód ma alarm, ile ma poduszek powietrznych? Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje również zniżkę, jeśli weźmiesz udział w kursie jazdy defensywnej.Spróbuj porównać koszt zapewnienia nastolatkowi własnego planu ubezpieczeniowego z włączeniem go do polisy ubezpieczeniowej. Czynniki, takie jak pojazdy objęte Twoją polisą, mogą sprawić, że zakup innej polisy dla Twojego nastolatka będzie tańszy.Aby zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu, zastanów się, ile będzie Cię kosztować zgłoszenie roszczenia. Poproszenie firmy o naprawę za 600 USD, gdy masz udział własny w wysokości 500 USD, przyniesie Ci tylko 100 USD, ale może spowodować, że Twoje składki wzrosną o więcej przez następne trzy lataJeśli naprawdę nie używasz samochodu do znacznie więcej niż przewożenia dzieci na przystanek autobusowy i/lub do i ze sklepu, zapytaj swojego ubezpieczyciela o zniżkę za zmniejszony przebieg. Większość firm ubezpieczeniowych opiera swoje oferty na średnio 12 000 mil rocznie. Jeśli Twój przebieg jest o połowę niższy i możesz prowadzić dobre zapisy potwierdzające, że tak jest, powinieneś kwalifikować się do niższej stawki.Większość ludzi dzisiaj kupuje ubezpieczenie samochodu przez Internet, ale należy pamiętać, aby nie dać się wciągnąć przez dobrze wyglądającą stronę internetową. Posiadanie najlepszej strony internetowej w branży nie oznacza, że ​​firma ma najlepsze ubezpieczenie w branży. Porównaj czerń i biel, szczegóły. Obniż stawki ubezpieczenia samochodu dzięki tym wskazówkom

Nie daj się zwieść fantazyjnym cechom konstrukcyjnym i jasnym kolorom.Świetnym i niedocenianym sposobem na zaoszczędzenie na miesięcznych składkach na ubezpieczenie samochodu jest dołączenie do klubu samochodowego.

Zwłaszcza jeśli jeździsz klasycznym lub rzadkim pojazdem, dołączenie do klubu samochodowego pozwoli ci dołączyć do grupy ze zniżką, ostatecznie oszczędzając setki dolarów rocznie na składkach ubezpieczeniowych.W wielu stanach nieubezpieczenie samochodu jest obecnie nielegalne. Jeśli zdarzy ci się poważny wypadek, twoje ubezpieczenie samochodu pokryje procent wszelkich szkód, które zostaną uznane za twoją winę. Brak ubezpieczenia samochodowego może nie tylko zapewnić ci bilet, ale może również oznaczać, że zostaną ci ogromne rachunki.Jeśli ubezpieczyciel skontaktuje się z Tobą w sprawie podwyżki składki, dowiedz się, czy jest to uzasadnione, czy nie. Praktyka znana jako eksploracja danych jest stosowana przez niektóre nieetyczne firmy: odnoszą się do firmy konsultingowej, która tworzy fałszywe dane, które uzasadniają zwiększoną premię. Jeśli złapiesz na tym swoją firmę ubezpieczeniową, natychmiast przełącz się na inną.Dodaj swojego męża lub żonę do swojej polisy. Może to znacznie obniżyć stawki, ponieważ pokazuje stabilność. To pokazuje firmie ubezpieczeniowej, że jesteś stabilnym i bezpiecznym kierowcą. To obniży Twoje stawki nawet bardziej niż bycie niezamężnym lub po prostu dodanie kogoś starszego do Twojej polisy.Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, ubezpieczenie samochodu jest wymagane przez wiele stanów. Ci, którzy jeżdżą bez ubezpieczenia samochodowego, mogą zostać narażeni na kary prawne, takie jak grzywny lub więzienie. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia samochodowego do swoich potrzeb może być trudny, ale dzięki wskazówkom zawartym w tym artykule podjęcie tej decyzji powinno być znacznie łatwiejsze.

Author Image
Redakcja