Jak zrobić mrożoną kawę?

Jak zrobić mrożoną kawę?

W sprzedaży znajdziemy dwa gatunki ziaren kawy, Robustę oraz Arabicę, główną różnicą pomiędzy nimi jest zawartość kofeiny.

Ziarna Robusty mogą zawierać do 2,7% kofeiny, jest to około dwa razy więcej niż znajdziemy w Arabice. Mając mniej cukru i mniej lipidów w porównaniu z kawą Arabica, Robusta może być dla niektórych nieco zbyt gorzka i ostra w smaku. Jeśli jednak uda ci się przełamać początkową niechęć, przekonasz się, że ta mocna w smaku kawa będzie doskonałym dodatkiem do twojej codziennej rutyny.

Jak zrobić mrożoną kawę?

Wybierz swoją ulubioną kawę i herbatę w sklepie z herbatą

Szukając idealnej kawy, możesz kupić całe ziarna lub kawę mieloną. Jednak mielenie całych ziaren w domu to najlepsza opcja, ponieważ zmaksymalizujesz smak i charakter swojej filiżanki kawy. Grubość mielenia ziaren również ma znaczenie dla smaku kawy. Jeśli mielenie jest zbyt drobne, otrzymasz wodnistą kawą. Kiedy mielenie jest zbyt grube, do każdej filiżanki dodaje się nieco więcej goryczy. Ziarna kawy można mielić w ekspresie lub w specjalnym młynku do kawy. Świeżo mielona kawa ma zdecydowanie lepszy smak i aromat.

Ponieważ Robusta jest łatwiejsza w uprawie i daje wyższe plony, często jest jedną z tańszych gatunków kaw, które można kupić. Przed prażeniem ziarna Robusty są nawet o połowę tańsze niż ziarna Arabiki. W sprzedaży znajdziemy także różne mieszanki tych gatunków kaw. Jeśli chodzi o kawę, każdy ma swoją ulubioną, można ją przygotować na różne sposoby, w ekspresie, kawiarce, tygielku, lub po prostu zalać w filiżance czy kubku. Latem idealnie sprawdzi się kawa mrożona, którą można również wykonać na różne sposoby.

Kawę mrożoną można zrobić z espresso lub z kawy rozpuszczalnej, ostudzonej i wymieszanej z zimnym mlekiem i kostkami lodu. Do takiej zimnej kawy można dołożyć gałkę ulubionych lodów, waniliowe, śmietankowe czy czekoladowe smaki idealnie pasują do kawy. Możemy również dolać nieco syropu smakowego, jak waniliowy, migdałowy czy karmelowy. W ten sposób również podczas upałów możemy delektować się ulubionym napojem. W internecie znajdziemy sklep z herbatą, który posiada w swojej ofercie wiele rodzajów kaw i herbat z całego świata. Z pewnością wybierzemy dla siebie ulubiony smak i gatunek herbaty i kawy, których nie znajdziemy w sklepie lokalnym.

Author Image
Redakcja