Panika z powodu ataków paniki? Przeczytaj te wskazówki!

Panika z powodu ataków paniki? Przeczytaj te wskazówki!

Cierpienie na atak paniki to przerażające doświadczenie, które może sprawić, że będziesz się zastanawiać, czy właśnie miałeś atak serca.

Bez względu na to, jak przerażające mogą być te ataki paniki, ważne jest, abyś zdał sobie sprawę, że nie mogą cię skrzywdzić i że są częścią stanu znanego jako zespół lęku napadowego, który dotyka miliony ludzi. Zrozumienie fizycznych i psychicznych aspektów ataków paniki oraz ich przyczyn może pomóc ci radzić sobie z nimi spokojniej i racjonalniej. Wskazówki zawarte w tym artykule mają na celu dostarczenie wszystkich potrzebnych informacji na temat natury ataków paniki oraz najlepszych technik prewencyjnych i mechanizmów radzenia sobie.Zarówno papierosy, jak i alkohol mogą wywoływać ataki paniki, więc najlepiej ich unikać, jeśli często cierpisz. Zamiast tego pij ciepłą herbatę, aby zrelaksować ciało i umysł, zwłaszcza bezkofeinową herbatę ziołową lub zieloną herbatę. Zielona herbata jest również doskonała dla twojego zdrowia.Kiedy jesteś w szponach ataku paniki, powinieneś spróbować pomóc innym lub sprawić, by poczuli się świetnie. Zaoferuj komplement lub pomóż komuś, a wynikające z tego ciepłe, niewyraźne uczucie, które otrzymasz, może pomóc rozluźnić twoje ciało i rozluźnić ucisk, jaki wywiera na ciebie atak paniki.Udawaj, że czujesz się świetnie, gdy masz atak paniki. Powiedz głośno, że wszystko, co cię niepokoi, jest w porządku. Na przykład: „Moje serce NIE trzepocze! Bije idealnie i gładko i jestem za to bardzo wdzięczny!” Obracaj się wokół ciała i naprawdę wierz w słowa, które wypowiadasz, a spełnią się one w krótkim czasie.Stań się osobą, którą musisz być, aby pokonać ataki paniki. Panika z powodu ataków paniki? Przeczytaj te wskazówki!

Jeśli chcesz być osobą pewną siebie, wyobraź sobie, że tak.

Jeśli chcesz mieć większą kontrolę w swoim życiu, UWIERZ, że masz pełną kontrolę. Za każdym razem, gdy czujesz, że jest odwrotnie, przestań robić to, co robisz, oczyść swój umysł ze złych myśli i pamiętaj, że jesteś osobą, którą chcesz być.Zabawną techniką wizualizacji, gdy masz atak paniki, jest stanie się liściem spadającym z drzewa. Powoli unoś się na ziemi, kołysząc się w przód iw tył, i delikatnie wyląduj na ziemi. Daj się ponieść wietrze przez las i skup się na wszystkim, co przeleciałeś na ziemi.Jeśli znasz kogoś, kto ma skłonność do ataków paniki, staraj się mieć na uwadze sytuacje, o których wiesz, że mogą wywołać atak i ich unikać. Jeśli czujesz, że twój przyjaciel lub ukochana osoba wchodzi w stan paniki, mów spokojnym tonem i odwracaj jego uwagę, podczas gdy od niechcenia usuwasz go z sytuacji.Poznaj swoje wzorce ataków paniki, aby lepiej przygotować się na nadchodzący atak. Na przykład, niektórzy ludzie mają ataki trwające zaledwie 15 sekund, podczas gdy inni mogą mieć pojedyncze ataki trwające pół godziny lub dłużej. Jeszcze inne osoby mogą mieć wiele kolejnych ataków w krótkim czasie. Wiedza o tym, co wywołuje twoje ataki i jak długo będą trwać, pomoże ci przetrwać je tak spokojnie, jak to możliwe.Przypomnij sobie, że to nic, czego wcześniej nie spotkałeś i że przetrwasz to w nienaruszonym stanie. Jeśli to w ogóle możliwe, pamiętaj, że negatywne myśli tylko pogorszą stan; znajdź w sobie spokój i zrelaksuj się najlepiej, jak potrafisz.Bycie poinformowanym o napadach paniki i napadach paniki jest ważną częścią ich przezwyciężania. Jeśli dokładnie wiesz, co powoduje twój stres i jesteś świadomy fizycznych objawów, których doświadczysz podczas ataku, możesz czuć się spokojniej i bardziej zrelaksowany, wiedząc, że nie masz zawału serca ani innych zagrażających życiu doświadczenie. Co więcej, mając odpowiednią wiedzę, możesz podjąć kroki w celu złagodzenia dotkliwości ataku.

Author Image
Redakcja