Środki przeciwbólowe do stosowania miejscowego

Środki przeciwbólowe do stosowania miejscowego

Osoby cierpiące na przewlekłe bóle poszukują różnych środków dzięki którym będą mogły poczuć ulgę.

Obecnie coraz częściej w lecznictwie wykorzystywane są różne środki na bazie konopii, które mają działanie uśmierzający ból. Przykładem może być maść Apothecanna która posiada skuteczne wartości terapeutyczne. Jednym ze składników maści są konopie indyjskie, które znane s ze swojego działa przeciwbólowego. Związki znajdujące się w roślinie konopi znane są jako kannabinoidy oddziałują z receptorami w całym ciele, aby złagodzić ból i stany zapalne, zmniejszyć zaczerwienienie i podrażnienie skóry, poprawiać krążenie i zmniejszyć stres. Preparaty Apothecanna łączą wybrane olejki eteryczne z kannabinoidami, tworząc silne produkty dostosowane do potrzeb osób z przewlekłymi bólami. Tego rodzaju srodki wykorzystują
organiczne i naturalnie rosnące składniki, tłoczone oleje spożywcze, olejki eteryczne o jakości terapeutycznej, opakowania nadające się do recyklingu. Tego rodzaju środku nie zawierają sztucznych składników, po siadają za to skuteczne składniki takie jak arnika, która działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, dodatkiem może być także mięta pieprzowa, która daje uczucie chłodu, z kolei jałowiec działa antyseptycznie i przeciw reumatycznie. Miejscowe przeciwzapalne środki przeciwbólowe stosuje się w celu złagodzenia bólów mięśni, skręceń i napięć.

Mogą również pomóc złagodzić bolesne zapalenie stawów.

Miejscowe przeciwzapalne środki przeciwbólowe są czasami przepisywane zamiast doustnych leków przeciwzapalnych, ponieważ mają mniej skutków ubocznych. Można je przyjmować doustnie tabletki, kapsułki lub płyny, wstrzykiwać lub nakładać na skórę. Można nałożyć je na skórę w postaci maści. Miejscowe środki przeciwzapalne bez względu na formę w jakiej są podawane działają w ten sam sposób, ale zamiast wywierać wpływ na całe ciało, działają tylko na obszarze, na który zostały zastosowane. Po nałożeniu są wchłaniane przez skórę. Następnie poruszają się głębiej w obszary ciała, w których występuje stan zapalny na przykład mięśnie. Łagodzą ból i zmniejszają obrzęk wpływający na stawy i mięśnie po wcieraniu w skórę nad dotkniętym obszarem. Dobrym pomysłem może być przykładowo krem z konopi który ma działanie łagodzące wiele różnych rodzajów bólu.

Author Image
Redakcja