Postępuj z astmą dzięki tym wspaniałym wskazówkom

Postępuj z astmą dzięki tym wspaniałym wskazówkom

Życie z astmą może być niezwykle ograniczające, a ataki mogą pojawić się nieoczekiwanie.

Uczucie, że nie możesz złapać oddechu, jest przerażającym uczuciem. W środowisku jest wiele rzeczy, które mogą wywołać atak astmy. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak trzymać się z dala od niektórych typowych czynników wywołujących astmę.Jeśli nie jesteś w formie, solidny schemat ćwiczeń może pomóc złagodzić objawy astmy. Faktem jest, że niewystarczający wysiłek fizyczny może łatwiej doprowadzić organizm do wyczerpania. Przekraczając swoje granice, wzmacniasz funkcje niezbędne dla ogólnej równowagi twojego ciała, zmniejszając prawdopodobieństwo, że twoje ciało zwariuje.Powinieneś używać klimatyzacji tak często, jak to możliwe, aby móc oddychać świeżym powietrzem. Ale upewnij się, że regularnie czyścisz swój klimatyzator. Jeśli zamierzasz używać nawilżacza, również go wyczyść. Nieczysty system klimatyzacji może uprzykrzyć ci życie, jeśli masz astmę.Jeśli twoje dzieci mają astmę lub pokrzywkę, mogą w rzeczywistości mieć pewne alergie pokarmowe. Należy udać się do lekarza i wykonać niezbędne badania, aby dowiedzieć się, czy jest na coś uczulony, a następnie trzymać się z dala od tego konkretnego pokarmu, jeśli okaże się, że jest uczulony.Jeśli Ty lub Twoje dzieci zmagacie się z astmą, ważne jest, aby co roku sprawdzać dom pod kątem czynników wywołujących astmę. Wyzwalaczami astmy w domu są kurz, pleśń i wszelkie inne zarodniki, które mogą być obecne w twoim domu. Te wyzwalacze często dotykają dzieci bardziej niż dorosłych.Posiadanie odpowiednich leków i metod leczenia astmy jest bardzo ważne. Jeśli musisz używać inhalatora częściej niż raz dziennie lub objawy budzą Cię częściej niż dwa razy w tygodniu, być może nadszedł czas, aby przejść na bardziej kontrolujący lek, który może zapobiec objawom.Używaj naturalnych środków na astmę. Postępuj z astmą dzięki tym wspaniałym wskazówkom

Chociaż leki przepisane przez lekarza mogą być konieczne, aby zapobiec śmiertelnym atakom, zdrowa dieta pomoże poprawić codzienne życie.

Beta-karoten promuje zdrowe błony śluzowe w jamie ustnej i nosie, co pomaga zmniejszyć ryzyko poważnych ataków astmy.Regularne zastrzyki przeciw grypie są ważne, jeśli Ty lub jedno z Twoich dzieci cierpicie na astmę. Dlatego bardzo ważne jest, aby uniknąć jak największej liczby infekcji płuc poprzez coroczne szczepienie.Astma może wahać się od niewielkiego rozdrażnienia do całkowitego, zagrażającego życiu stanu. Aby zapobiec atakom astmy, pamiętaj o umiarze, zwłaszcza podczas aktywności na świeżym powietrzu w czasie upałów. Gorące i wilgotne powietrze może utrudniać oddychanie każdemu, ale dla osoby z astmą może to być śmiertelne. Jeśli masz pracę na zewnątrz, spróbuj zrobić to wcześnie rano lub późno w ciągu dnia i unikaj południowego słońca i upałów.Zmniejsz stres w swoim życiu, aby poprawić swoją zdolność radzenia sobie z astmą. Stres może wywołać atak, więc podjęcie kroków w celu zmniejszenia kontrolowanego stresu pomaga w radzeniu sobie z chorobą. Chociaż stresu nie można całkowicie uniknąć, zmniejszenie go poprzez działania, takie jak plany zarządzania czasem, może zmniejszyć ten efekt.Ponieważ znaczna część dnia spędzana jest na spaniu, chcesz mieć pewność, że Twoje łóżko i pościel są utrzymywane w czystości. Cząsteczki kurzu i skóry mogą z czasem szybko gromadzić się i komplikować stan astmy. Pościel należy prać przynajmniej raz w tygodniu w gorącej wodzie. Aby być bezpiecznym, trzymaj respirator i telefon w pobliżu, kiedy kładziesz się spać.Jak stwierdzono na początku artykułu, życie z astmą może być niezwykle ograniczające, a ataki mogą pojawić się nieoczekiwanie. Narażenie na wyzwalacze, takie jak dym, może utrudnić oddychanie astmatykowi. Zastosuj wskazówki zawarte w tym artykule, aby uniknąć niektórych typowych czynników wywołujących astmę.

Posted in Bez kategorii
Author Image
Redakcja