Praca w Holandii – dlaczego nie warto jechać na własną rękę (a lepiej z agencją pracy)

Praca w Holandii – dlaczego nie warto jechać na własną rękę (a lepiej z agencją pracy)

Wyjazd do pracy za granicę często wiąże się z ogromną ilością spraw, jakie trzeba załatwić przed podjęciem zatrudnienia. Osoby zainteresowane często nie wiedzą, od czego zacząć, nie posiadają informacji oraz jakie kroki należy przedsięwziąć. Korzystnym wyjściem z takiej sytuacji może okazać się skorzystanie z usług agencji pracy, która przeprowadzi kandydatów przez cały proces od znalezienia interesującej oferty zatrudnienia aż do samego wyjazdu.

Wyjazd do Holandii z agencją kontra wyjazd na własną rękę

Zatrudnienie przez agencję pracy niesie ze sobą szereg zalet i jest zdecydowanie lepszym wyborem, niż wyjazd na własną rękę. Obszary, w których góruje to między innymi:

  • bezpieczeństwo – agencje pracy to legalne firmy oferujące legalne zatrudnienie. Korzystając z ich usług mamy pewność, że po dotarciu na miejsce nie czeka na nas jedynie rozczarowanie (jak jest to możliwe w przypadku wyjazdu na własną rękę), a praca na takich warunkach, na jakich ustaliliśmy to jeszcze w kraju. Ponadto, podpisujemy umowę (jeszcze przed wyjazdem lub po dotarciu na miejsce w siedzibie firmy), co jest naszą gwarancją otrzymania wynagrodzenia oraz uczciwej i przejrzystej współpracy.
  • różnorodne oferty pracy – w dużej ilości przypadków do wyboru mamy oferty od różnych pracodawców, sezonowe lub stałe, w dowolnym regionie kraju, z zakwaterowaniem lub bez. Ich mnogość sprawia, że każdy znajdzie taką, która mu najbardziej odpowiada. Całe zestawienie dostępnych pozycji znajdziemy w jednym miejscu – szukając samemu często trzeba spędzić kilka godzin, aby odnaleźć interesujące nas posady.
  • zakwaterowanie – wiele ofert zawiera w sobie lokum – zazwyczaj płatne przez pracownika, rzadziej przez pracodawcę. Dużą zaletą jest fakt, że korzystając z usług agencji pośrednictwa pracy nie musimy szukać dachu nad głową samemu w internecie bądź na miejscu, gdzie bez znajomości języka jest to bardzo utrudnione; wszystko jest natomiast przygotowane i zaaranżowane przez pracodawcę. Takie rozwiązanie może również okazać się bardziej korzystne cenowo od wynajmu pokoju/domu, a ponadto istnieje prawdopodobieństwo, że zamieszkamy w pobliżu naszych współpracowników.
  • dodatkowe benefity – takie, jak transport do i z pracy. Popularnymi rozwiązaniami są autokary dowożące i odbierające pracowników z miejsca zatrudnienia bądź (dla posiadaczy prawa jazdy) służbowe auto. Wiele agencji pośrednictwa pracy pomaga również w wyrobieniu numeru sofi (SBN) dla nowoprzybyłych do Holandii. Bardzo istotnym, a często pomijanym atutem jest opieka osób mówiących po polsku – zwyczajnie łatwiej jest załatwić jakąkolwiek sprawę mając takie wsparcie, na co przy pracy na własną rękę liczyć nie można. Lista dodatkowych korzyści może różnić się w zależności od danej agencji. 

Wyjazd na własną rękę – nie warto ryzykować

W dzisiejszych czasach, chociażby w internecie, można natknąć się na mnóstwo podejrzanych ogłoszeń o pracę w Holandii. Jednakże, taki wyjazd może nas słono kosztować oraz narazić na ogromną ilość niepotrzebnych nerwów. Z tych powodów nie warto podejmować ryzyka i lepiej jest skorzystać z usług profesjonalistów, aby mieć gwarancję, że wyjedziemy do uczciwej, legalnej pracy na przejrzystych warunkach. Szukasz sprawdzonej agencji pracy? Sprawdź Holland Contracting!

 

Author Image
Redakcja