Środki ochrony roślin w uprawie kapusty

Środki ochrony roślin w uprawie kapusty

Skuteczne środki ochrony roślin, które stosowane są w rolnictwie oraz ogrodnictwie mogą chronić uprawy ze względu na stosowanie różnych składników aktywnych odpowiedzialnych za niszczenie chwastów, insektów czy też się grzybów.

Możemy wybrać także odpowiednie środki ochrony roślin dla upraw kapusty, często występują w tym przypadku problemy z grzybami takimi jak czerń krzyżowa, plamistość pierścieniowa czy bielik krzyżowy.

Środki ochrony roślin w uprawie kapusty

Fungicydy, herbicydy i zwalczanie insektów

W przypadku kapusty możemy spotkać grzyby takie jak mączniak prawdziwy, który objawia się białym nalotem. Niekiedy osad przypomina mąkę, z czasem grzybnia zmienia kolor, ciemnieje, dzięki czemu będziemy mogli zidentyfikować zagrożenie. Mączniaki ograniczają rozwój roślin, co negatywnie wpływa na plony, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na szybką identyfikację. Może występować także na drzewach oraz krzewach, w uprawach zbóż czy też na roślinach motylkowych. W tym przypadku stosujemy fungicyd Kier 450 SC, jest to środek ochrony roślin posiadający trzy składniki aktywne, które doskonale poradzą sobie z tego typu grzybami.

Niekorzystnie na uprawy kapusty wpływają także chwasty, mogą być to przykładowo chwasty dwuliścienne, które łatwo usuniemy przy pomocy herbicydów o szerokim spektrum działania. Może być to Baristo 500 SC, Rento 150 EC czy też Mezzo 500 SC, są to najczęściej koncentraty, które rozpuszczamy w wodzie, stosujemy je doglebowo, które przedostają się do chwastów przez układ korzenny. W ten sposób możemy zwalczyć chwasty dwuliścienne jak również jednoliścienne nie tylko w kapuście, ale także w uprawach rzepaku. Niektóre rodzaje herbicydów stosujemy także nalistnie, dlatego warto zwrócić uwagę na warunki pogodowe w czasie oprysków. Niesprzyjające są opady deszczu lub też zbyt wysoka temperatura, może to powodować zmycie lub wyparowanie środka, który powinien osadzać się na liściach lub też przedostawać do gleby.

Więcej informacji na temat środków ochrony roślin stosowanych w uprawach kapusty przeczytamy na stronie https://innvigo.com/ochrona-kapusty/, dowiemy się jakie środki, warto zastosować przy konkretnym rodzaju zagrożenia. Możemy obecnie wykorzystać sprawdzone środki grzybobójcze, herbicydy stosowane przy nadmiernym zachwaszczenie oraz fungicydy, które pomogą pozbyć się grzybów.

Author Image
Redakcja