Czy podróżowanie samochodem z wypożyczalni musi być drogie?

Czy podróżowanie samochodem z wypożyczalni musi być drogie?

Niekiedy firmy stają przed dylematem czy opłaca im się kupować samochód, czasem można poszukać alternatyw takich jak leasing czy też wynajem długoterminowy.

Jeżeli auto w naszej firmie nie będzie nam potrzebne przez cały czas, jeżeli nie będzie na siebie zarabiało, wówczas dobrym pomysłem będzie wynajem danego pojazdu. Należy także zwrócić uwagę iż w pewnym okresie czasu będziemy mogli wynajmować różne pojazdy, w zależności od naszych potrzeb, mogą być to busy do przewozu pracowników, samochody transportowe, czy też wiele innych pojazdów specjalistycznych. Zatem może być to lepszy pomysł niż zakup jednego samochodu do naszej firmy. Możemy także potrzebować dodatkowego auta podczas podróży służbowej, wówczas najlepiej będzie wynająć je na miejscu.

Czy podróżowanie samochodem z wypożyczalni musi być drogie?

Wynajem aut na lotnisku w Krakowie

Jeżeli wybieramy się w podróż służbową do Krakowa, niektóre osoby preferują podróż samolotem, jeżeli odległość jest dość duża, na miejscu można skorzystać z wygodnej wypożyczalni samochodów. Z pewnością usytuowanie jej w pobliżu lotniska będzie bardzo dużym atutem dla podróżnego, dzięki czemu będzie mógł od razu wsiąść do samochodu. Nie będzie musiał korzystać z różnego rodzaju komunikacji miejskiej, czy też taksówkowej. Będzie to także możliwość aby wynająć samochód taki jak najbardziej mu odpowiada, Może być to osobowy sedan dla jednej osoby, lub też bardziej reprezentacyjna limuzyna, jeżeli zależy nam na prestiżu kiedy będziemy odwiedzali naszych partnerów biznesowych.

W tym przypadku nie musimy martwić się o żadnego rodzaju opłaty związane z ubezpieczeniem, z przeglądem samochodu, w tym przypadku wszystkie koszty ponosi wypożyczalnia dlatego też możemy nieco zaoszczędzić na stałych kosztach utrzymania pojazdu. Zatem warto rozważyć tego rodzaju formy wynajmu auta, zwłaszcza jeżeli auto będzie wykorzystywane sporadycznie, lub też będzie potrzebne tylko w czasie podróży służbowych. Oczywiście sam wynajem będzie można odliczyć od kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, zatem może okazać się iż jest to najkorzystniejsza forma pozyskania pojazdu dla naszej firmy.

Oczywiście wypożyczalnie możemy znaleźć w różnych miejscach, w różnych częściach naszego kraju, takich jak przykładowo lotnisko Kraków wynajem aut często obsługuje wiele miast, dlatego pojazd będziemy mogli zwrócić w innej części kraju, Z pewnością będzie to dla nas duża wygoda. Zwłaszcza jeżeli będziemy podróżowali do kilku miejsc na danym obszarze, z pewnością możliwość zwrócenia pojazdu do wypożyczalni w innym mieście to duża zaleta, oraz oszczędność czasu.

Author Image
Redakcja