Doskonałe zestawy solarne na działkę

Doskonałe zestawy solarne na działkę

Spośród wielu dostępnych obecnie zestawów solarnych przeznaczonych do użytkowania na działkach ciekawą propozycją są zestawy Off-grid, które możemy zakupić w sklepie Ekowolt.

Warto więc zadać sobie pytanie, czym powinien się charakteryzować idealny system? a także jaki zestaw solarny na działkę 230V należy wybrać.

Oto lista przydatnych cech i funkcji, które zapewnią satysfakcję z użytkowania wybranego zestawu:

  • wysoka jakość wykonania wszystkich poszczególnych elementów
  • łatwość instalacji i konserwacji systemu
  • akumulatory odporne nawet na ekstremalnie trudne warunki pogodowe
  • długa żywotność akumulatorów
  • akumulatory żelowe lub ewentualnie litowo-jonowe
  • przystępna cena
  • niezbędne certyfikaty i atesty

Ponadto wersja off-grid pozwala na jednoczesne ładowanie i oddawanie energii, dzięki czemu można korzystać z systemu przez całą dobę.

Energia jest kumulowana w akumulatorach systemu przez cały czas, więc warto skorzystać z takiej właśnie opcji.

Doskonałe zestawy solarne na działkę

Do wyboru mamy między innymi takie modele jak:

  1. zestaw solarny off-grid 230V 2KW/2400W: posiada on dwa panele solarne o mocy 2KW i hybrydowy inwerter (2400W) oraz żelowy akumulator. Dodatkiem są kable, przewody i konektory. Zestaw występuje w dwóch wersjach.
  2. zestaw solarny off-grid 230V 3KW/3500W: to 9 paneli mających moc 3KW a inwerter 3500W, oraz kable i przewody. Cena jest już wyższa, ale system ma bardzo dużą moc a elementy ą wykonane z jak najlepszych materiałów. Tutaj również są do wyboru dwie opcje.
  3. zestaw solany off-grid 230V 340W/800W: zawiera on 2 panele, inwerter, żelowy akumulator, kable, przewody, konektory. Jest to najtańsza opcja w klasie 230V z uwagi na moc, jednak nadal jest to bardzo dobry jakościowo system. Co ważne można go zakupić na dużej przecenie na bardzo korzystnych warunkach.

Tak naprawdę każdy z powyższych zestawów będzie idealny na działkę i do domku letniskowego. Ceny nie są wygórowane, a poniesiony koszt bardzo szybko się zwraca a w dodatku wkrótce zapewnia nawet korzyści finansowe w postaci chociażby znacznie mniejszych opłat za prąd, oszczędzania energii, dbania o środowisko naturalne i komfort użytkowania.

Do tego podkreślić należy, iż systemy praktycznie nie ulegają awariom oraz to iż są bardzo łatwe w instalacji. Zestawy prezentują się też bardzo dobrze wizualnie, co zapewnia dobry efekt estetyczny dopełniający wyglądu działki. Warto zapoznać się ze zdjęciami danego systemu by zobaczyć jak się prezentuje.

Podsumowując w obecnych czasach gdy mamy do dyspozycji znacznie lepsze i bardziej efektywne sposoby pozyskiwania energii, nie warto już korzystać ze starych rozwiązań.

Posted in Bez kategorii
Author Image
Redakcja