Czynniki powodujące chrapanie

Czynniki powodujące chrapanie

Chrapanie może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami.

W wielu przypadkach jest to przykładowo pozycja jaką przyjmujemy w czasie snu. Może być to spowodowany przez materac, ale także przez ulubioną pozycję w czasie snu. Chrapanie bowiem występuje najczęściej kiedy śpimy na plecach. W tym przypadku za chrapanie może być odpowiedzialny język, który dzięki sile grawitacji wsuwa się do gardła w tej pozycji, co zwęża drogi oddechowe. Przepływ powietrza generuje charakterystyczny odgłos. Pomóc w zniwelowaniu chrapania może być odpowiednie łózko i materac, które w pewien sposób mogą wymuszać przyjmowaną pozycję w czasie snu. Można wykorzystać przykładowo poduszki, które w nocy unoszą lub utrzymują ciało w pozycji bocznej, może być to także kamizelka do spania. Szyna dentystyczna pomaga również zapobiegać chrapaniu, zabezpieczając pozycję języka. W przypadku przeziębienia, alergii drogi oddechowe przez nos są zwężone. To prowadzi do chrapania, aby temu zaradzić, można zastosować środki zmniejszające obrzęk, można stosować inhalację. Mogą to być także środki podtrzymujące czasem bardzo skuteczny może okazać się plaster na nos czy też specjalny rozwieracz. Oczywiście sposoby na chrapanie są różne ważne jest aby wybrać te które będą najlepiej działały w naszym przypadku.

Na rynku znajdziemy także różne leki na chrapanie, które będą wpływały na mięśnie naszych dróg oddechowych, dzięki temu możemy skutecznie pokonać tą dolegliwość.

Jeśli tkanka w gardle jest wiotka lub przetłuszczona, można to wyraźnie usłyszeć poprzez chrapanie z gardła. Rozwiązaniem jest nie tylko trening mięśni gardła czy, jeśli to konieczne, program odchudzania. Osoby które cierpią z powodu chrapania powinny spróbować zrzucić trochę zbędnych kilogramów, dzięki temu drogi oddechowe zostaną odtłuszczone co może skutecznie rozwiązać nasz problem. Oczywiście negatywnie wpływać może także alkohol czy też palenie papierosów. Kiedy zdecydujemy się na leki, wówczas warto sprawdzić ranking leków na chrapanie dostępny na stronie: http://sposobynachrapanie.pl/preparaty-na-chrapanie-porowananie/.

Author Image
Redakcja