Do czego służą prowadnice w szufladach

Do czego służą prowadnice w szufladach

Prowadnice do szuflad to urządzenia, które mocuje się do szuflady, aby zapewnić płynny ruch otwierania i zamykania.

Z pewnością wszyscy doświadczyliśmy prób otwierania zablokowanej szuflady, w której tarcie drewna uniemożliwia łatwe wysuwanie szuflady. Drewno nie ślizgać się łatwo po drewnie, dlatego najprostsze konstrukcje prowadnic do szuflad będą wykorzystywały małe kółka lub łożyska przymocowane do wnętrza szuflad. Jeżdżą one po metalowej prowadnicy, unikając tarcia drewna ciągnącego się po drewnie. W sprzedaży znajdziemy kilka rodzajów prowadnic do szuflad.

Do czego służą prowadnice w szufladach

Niezawodne i ciche prowadnice szufladowe

Aby szuflada nie została całkowicie wysunięta i nie spadła na podłogę, na końcu toru prowadzącego dodawany jest klocek, który blokuje ścieżkę kół, zapewniając, że koła pozostają na torze i zapobiegając całkowitemu wysunięciu się szuflady. Warto rozważyć użycie prowadnic do szuflad mechanicznych, a ilość ich opcji jest zróżnicowana i mają one wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi drewnianymi prowadnicami. Niektóre z tych zalet to znacznie płynniejsza praca, pełne wysunięcie bez niebezpieczeństwa upadku szuflady oraz znacznie cichsze działanie.

Prowadnice z łożyskami są zwykle montowane z boku i określane są jako prowadnice kulkowe. Są one zazwyczaj niezawodne, działają przez długi czas i są niedrogie. Taka wersja prowadnicy szufladowej posiada wiele opcjonalnych funkcji, na przykład mogą być w stanie wytrzymać znacznie większy udźwig, gdy są w pełni rozciągnięte. Jedną z głównych zalet prowadnic mechanicznych jest to, że są bardzo łatwe w montażu. Tylko upewnij się, że wszystko zmierzysz prawidłowo i możesz zainstalować szufladę w dowolnym miejscu, poza tym szuflady mogą być płytkie lub głębsze, można je dopasować do konkretnych wymiarów, o ile mocowania szyn prowadnic są odpowiednio zabezpieczone i wyrównane.

Ponieważ prowadnice szufladowe są tak wszechstronne i przystępne finansowo, wiele osób decyduje się na ich montaż. Jeśli szukasz czegoś, co jest niedrogie, pozwala na elastyczną konstrukcję i pozwala na pełny wysuw, to zdecydowanie powinieneś rozważyć zastosowanie prowadnic kulkowych montowanych z boku.

Posted in Dom
Author Image
Redakcja