Dokumenty do rejestracji ubezpieczenia społecznego

Dokumenty do rejestracji ubezpieczenia społecznego

Numer ubezpieczenia społecznego jest nam bardzo, ale to bardzo potrzebny i nie można zapomnieć o tym, że jeśli pojedziemy do UK to w pierwszej kolejności się po niego zgłaszamy. Jeśli mamy problemy z językiem angielskim to polski księgowy w UK jest w stanie nam pomóc.


Na pewno skontaktujemy się z nim i od razu powie nam jak ma to wszystko wyglądać. Bez tego numeru nie można pracować w UK. Jeśli chcemy korzystać z darmowej opieki zdrowotnej to właśnie ten numer nas do tego upoważnia. Dla anglików działa to tak, że jak kończą osiemnaście lat to mają ten numer automatycznie wysyłany.

To jest jeden numer na całe życie. To oznacza, że można przyjechać do UK za dziesięć lat i nadal nasz numer będzie aktywny. Dobrze, że można sobie taki numer zarejestrować i że wcale nie jest to takie trudno. Oczywiście pomijając kwestie tego osobistego kontaktu w urzędnikiem i rozmowę z nim.

 

Potrzebne dokumenty do rejestracji

Dowód osobisty w krajach UE wystarczy do przekraczania granicy, ale jeśli chcemy mieć numer ubezpieczenia społecznego to musimy wyrobić sobie paszport. Wtedy spełniamy już ważny warunek. Musimy przynieść dokumenty potwierdzające nasze miejsce zamieszkania i jakieś rachunki za prąd albo gaz. Dodatkowo trzeba będzie przenieść dokumenty, które wskazują, że pracujemy u kogoś, czyli paski wypłaty. Przydają się również wyciągi z konta bankowego, a dla osób samo zatrudnionych konieczne będzie przyniesienie faktur na towary i usługi. Trochę trzeba będzie tego ze sobą przynieść, ale nie mamy się, czym przejmować. Będzie z nami doświadczony księgowy, który jest w stanie nam pomóc. On się bardzo dobrze zna na swojej pracy i mówi z nami po polsku, a z urzędnikiem po angielsku. Lepszego rozwiązania już nie możemy mieć, dlatego warto z takiej okazji skorzystać. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką pomocą to znajdzie ją na stronie polski księgowy w UK . Najlepiej jest albo pójść osobiście do siedziby firmy albo zadzwonić i wtedy dowiemy się tego, co chcemy i co jest nam najbardziej potrzebne.

Author Image
Redakcja