Gdzie pojechać na wakacje z małym dzieckiem?

Gdzie pojechać na wakacje z małym dzieckiem?

Miłośnicy aktywnego wakacyjnego wypoczynku muszą pogodzić się z pewnymi ograniczeniami, jakie niosą ze sobą obowiązki rodzicielskie. Choć małe dziecko ma w sobie duże pokłady energii, potrzebuje też sporo wypoczynku, dlatego nie będzie dobrym kompanem górskich wycieczek. Podobnie wspólne zwiedzanie może być dla małego turysty zwyczajnie nudne. Podpowiadamy, gdzie zabrać dziecko na udane wakacje.

Wakacje z dzieckiem – różne potrzeby w zależności od wieku

Najmłodsze dzieci nie mają wymarzonego kierunku podróży, liczy się dla nich bliskość mamy i taty, sucha pieluszka i pełny brzuszek. Dla opiekuńczych rodziców wyjazd z małym dzieckiem oznacza konieczność zadbania o jego komfort w miejscu zakwaterowania. Na szczęście wiele przyjaznych dzieciom hoteli oferuje niezbędne akcesoria. Można wstawić do pokoju łóżeczko turystyczne, wypożyczyć wanienkę do kąpieli, czy elektryczną nianię. Lista możliwych udogodnień jest długa. Nieco inne będą potrzeby przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Te dzieci poszukują na wakacjach atrakcji. Wybierając miejsce wypoczynku, warto wziąć pod uwagę, jakie formy spędzania czasu wolnego oferuje wybrany ośrodek. Rodzice doskonale wiedzą, że „w czasie deszczu dzieci się nudzą”, dlatego zdecydowanie lepiej wybrać kwaterę, oferującą bezpieczny kącik zabaw, basen, animacje, czy inne formy rozrywki.

Idealne rozwiązanie – wczasy nad morzem z małym dzieckiem

Opieka nad maluchami bywa męcząca, dlatego na wakacjach mama i tata zasługują na prawdziwy urlop. Oznacza to przede wszystkim brak trosk. Wyjazd nad morze to idealne rozwiązanie dla rodziny z małym dzieckiem. Piaszczyste bałtyckie plaże są rajem dla najmłodszych. Wystarczy plastikowa łopatka, by zająć maluszka przez wiele godzin. Całodzienne budowanie zamków z piasku, czy zabawy w wodzie pod czujnym okiem rodzica mogą być jednak meczące zarówno dla dzieci, jak i dla starszych. Dlatego, aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek, polecamy wybrać się na wczasy nad morzem z małym dzieckiem do sprawdzonego ośrodka, który zapewni również całodzienne wyżywienie. W przeciwnym razie, zamiast na plaży można spędzić urlop w ciasnym aneksie kuchennym lub w zatłoczonej kolejce do smażalni ryb.

Jastrzębia Góra i jej atrakcje

W odróżnieniu od najbardziej obleganych nadmorskich kurortów Jastrzębia Góra zachwyca spokojem i brakiem tłumów. Idealnym miejscem na wczasy nad morzem z małym dzieckiem w Jastrzębiej Górze jest hotel Primavera. Ten przyjazny dzieciom obiekt oferuje nie tylko udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi, ale także liczne atrakcje zarówno dla maluszków, jak i dla ich rodziców. W niepogodę dzieci mogą skorzystać z pełnego kulek i labiryntów placu zabaw o powierzchni 250 mkw, hotel organizuje także zabawy taneczne z animatorami, a w strefie basenowej czeka bezpieczny brodzik. Na zewnątrz obiektu znajdują się place zabaw oraz mini-zoo. Dla wygody rodziców, którzy chcą skorzystać z przeznaczonych dla nich atrakcji, uruchomiono mini-przedszkole, gdzie dzieci objęte są troskliwą opieką. Hotel oferuje także pełne wyżywienie, uwzględniające potrzeby najmłodszych gości.

Author Image
Redakcja