Jak hodować marihuanę w warunkach domowych?

Jak hodować marihuanę w warunkach domowych?

Hodowla marihuany we wnętrzach wymaga odpowiedniego sprzętu, warto zwrócić uwagę iż wówczas rośliny nie mają dostępu do światła słonecznego, dlatego też będziemy musieli zadbać o odpowiednie warunki, właściwe oświetlenie pomieszczenia.

Naturalnie możemy prowadzić hodowlę w wyznaczonym pomieszczeniu, jednak dużo łatwiej w przypadku kilku krzaków zastosować specjalne namioty w których będziemy mogli stworzyć odpowiednie warunki. Warto zwrócić uwagę iż przy ograniczonej powierzchni łatwiej dobrać odpowiednie oświetlenie, stworzyć sprzyjających mikroklimat, zadbać o odpowiednią wilgotność.

Jak hodować marihuanę w warunkach domowych?

Pomieszczenie do uprawy marihuany wewnątrz

W tym wypadku możemy zastosować różnego rodzaju pojemniki, namioty, podstawą tego rodzaju rozwiązania będzie z pewnością stelaż który powinien posiadać odpowiednią wytrzymałość aby na górze zamontować źródło światła, może być to silna żarówka, jednak obecnie częściej wykorzystuje się specjalne panele LED które mogą być wyposażone w wiele różnych punktów świetlnych. Z pewnością możemy wykonać je we własnym zakresie lub też zakupić w specjalistycznych sklepach które oferują rozwiązania do hodowli marihuany.

Nie możemy oczywiście zapominać o donicach, możemy zakupić specjalne modele do uprawy hydroponicznej jak również standardowe doniczki które będą służyły do hodowli w glebie. Z pewnością wiele sprzętu, wyposażenia możemy zakupić w zwykłych sklepach ogrodniczych. Może być to gleba, w tym wypadku nie musimy poszukiwać specjalnej ziemi, może być to gleba która będzie posiadała pH o wartości 5,5 lub też 6. Dodatkowo także możemy zakupić wiele nawozów które można wykorzystać w przypadku hodowli marihuany, może być to przykładowo nawóz do pomidorów czy też dla innych warzyw, warto jest sprawdzić skład, dzięki czemu możemy łatwo i tanio pozyskać dobry nawóz.

Z pewnością sprzęt do hodowli marihuany ułatwi wzrost roślin, możliwe jest zastosowanie odpowiednich donic, gdzie powinniśmy zwrócić uwagę na właściwe napowietrzenie gleby. Oczywiście dobre świetlenie także jest konieczne ze względu na brak światła słonecznego.

Author Image
Redakcja