Jak wybrać styl biurka pasujący do wystroju biura lub domu?

Jak wybrać styl biurka pasujący do wystroju biura lub domu?

Kupując nowe biurko, zazwyczaj oprócz jego wymiarów uwagę przykładamy głównie do stylu, w jakim zostało ono wykonane.

Możesz wybrać styl biurka na podstawie projektu, kształtu, materiału i wykończenia. Biurko o prostym designie i subtelnych detalach z drewna, płyty MDF lub malowanego drewna z pewnością sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Zwróć również uwagę na nogi, powinny być one trwałe i solidne.

Jak wybrać styl biurka pasujący do wystroju biura lub domu?

W mniejszych pomieszczeniach można postawić biurko loftowe narożne

Wybierz typ nowego biurka w zależności od tego, jak będziesz go używać. Zostaw wystarczającą przestrzeń wokół biurka i krzesła, aby zapewnić sobie swobodę ruchu. Upewnij się, że krzesło może swobodnie przesuwać się pod biurkiem bez uderzania o kolana. Wybierz materiały na biurko, aby pasowały do stylu wystroju pomieszczenia, najpopularniejsze jest drewno lub płyta MDF na blacie w połączeniu z metalowymi nogami. Biurka w kształcie litery L i U pozwalają na mieszanie czynności roboczych, takich jak praca przy komputerze, praca papierkowa i spotkania z klientami. Zakrzywione biurko zapewnia również więcej miejsca między krzesłem a ścianą w mniejszych pomieszczeniach.

Małe biurko doskonale nadaje się do ustawienia w domu, w kuchni, salonie lub sypialni. Proste linie i czyste wykończenia biurek w stylu loft sprawdzają się we współczesnych, swobodnych przestrzeniach. Eleganckie biurka w drewnie skłaniają się ku bardziej formalnemu, tradycyjnemu stylowi, natomiast marmurowe i szklane blaty tworzą efektowną estetykę. Jeśli w pomieszczeniu jest niewiele miejsca, warto przemyśleć zakup biurka narożnego, które można ustawić w rogu pokoju.

W nowoczesnych pomieszczeniach sprawdzi się biurko loftowe narożne. Tego typu biurka nie zajmują dużo miejsca, ale zapewniają odpowiednią przestrzeń do pracy. Zazwyczaj blaty biurek w tylu loft mają drewniane blaty na metalowych nogach malowanych na czarno. Takie biurko będzie pasowało do różnych wystrojów wnętrza, zarówno nowoczesnych i minimalistycznych.

Author Image
Redakcja