Jak zmiana oświetlenia może wpłynąć na nasze życie

Jak zmiana oświetlenia może wpłynąć na nasze życie

Wymiana wszystkich żarówek w budynku komercyjnym czy domu może wydawać się dużym przedsięwzięciem, ale jeśli przełączysz się na diody elektroluminescencyjne (LED), to zadanie jest warte czasu.

Odkąd pojawiły się diody LED, zapewniają one wiele korzyści użytkownikom, w tym na arenie ekonomicznej, środowiskowej i zdrowotnej. Oświetlenie wykorzystujące diody LED ma duże korzyści ekonomiczne. Żarówki, kiedyś bardzo drogie, stały się znacznie tańsze w ostatnim czasie. Diody LED zużywają bardzo mało energii, mniej niż wiele kompaktowych świetlówek, a zmniejszenie miesięcznego rachunku za media będzie znaczne. W ogólnym budżecie zmniejszy się również ilość potrzebna do zakupu nowych żarówek, ponieważ diody LED działają bez zakłóceń przez wiele lat. Kolejną korzyścią finansową jest to, że rachunki za klimatyzację mogą spaść latem. Jeśli przełączysz się z halogenów lub żarówek, zauważysz spadek temperatury w pomieszczeniu. Żarówki halogenowe i żarowe, nawet nowsze energooszczędne świetlówki, wydzielają dużo ciepła. Diody LED wydzielają mniej ciepła niż inne żarówki, zamieniając prawie całą swoją energię na światło.

Pracownicy i klienci wewnątrz budynku mogą również odczuwać pewne korzyści zdrowotne.

Diody LED nie migają jak oświetlenie fluorescencje, co prowadzi do mniejszej liczby skarg na bóle głowy i zmęczenie oczu. Jeśli zdrowie się poprawi, zadowolenie z pracy również może się poprawić. Diody LED można łączyć w dowolnym kształcie, a profile aluminiowe led ułatwiają montaż, aby uzyskać wysoce wydajne oświetlenie. Poszczególne diody LED można przyciemnić, co zapewnia dynamiczną kontrolę światła, koloru i rozkładu oświetlenia. Dobrze zaprojektowane systemy oświetlenia LED mogą osiągnąć fantastyczne efekty świetlne, nie tylko dla oka, ale także dla nastroju i umysłu. Oświetlenie nastrojowe LED jest już stosowane w samolotach, hotelach, ośrodkach spa, domach i wielu innych miejscach, a możemy spodziewać się znacznie więcej oświetlenia LED w naszym codziennym życiu w ciągu najbliższych kilku lat.

Author Image
Redakcja