Pakiet Powitalny Allegro – jak zaczerpnąć z niego najwięcej korzyści?

Pakiet Powitalny Allegro – jak zaczerpnąć z niego najwięcej korzyści?

Nie można zaprzeczyć, że rynek internetowy ma rosnące znaczenie w handlu, a sprzedawcy w niemal każdej dziedzinie zaczynają brać go pod uwagę w swojej działalności. Niezależnie od tego, czy zaczyna się zupełnie nowy interes, czy rozszerza swoją firmę właśnie o sieć, popularne serwisy aukcyjne i sprzedażowe stanowią najkrótszą (i często najlepszą) drogę do celu. Największym portalem tego typu w Polsce jest Allegro, które cieszy się bardzo szerokim gronem użytkowników – a zarazem potencjalnych klientów!

Sprzedaż w sieci wiąże się jednak z konkretnymi wyzwaniami, a największym z nich jest bardzo silna konkurencja. Wiele sklepów chce przenieść swoją działalność na grunt cyfrowy, szczególnie w ostatnich latach, gdy ta konkretna gałąź sprzedaży bardzo zyskała na znaczeniu. Aby nieco ośmielić nowych sprzedawców do zakładania i rozwijania kont powstał Pakiet Powitalny Allegro, czyli inicjatywa tego serwisu, która bardzo ułatwia postawienie pierwszych kroków na rynku.

Co dokładnie zapewnia Pakiet Powitalny Allegro?

Aby móc wykorzystać pełen potencjał Pakietu Powitalnego, warto najpierw zrozumieć, co dokładnie można dzięki niemu zyskać. Jak wiadomo, prowadzenie działalności na Allegro zawsze wiąże się z pewnymi opłatami – wystawianie ofert wiąże się z drobnym wydatkiem, jednak sprzedawcy w największym stopniu odczuwają prowizję od samej sprzedaży.

Aby pozwolić na łatwiejsze rozpoczęcie działalności nowym sprzedawcom, Pakiet Powitalny Allegro ogranicza opłaty związane z prowadzeniem sklepu na tej platformie. W ramach tego pakietu nie trzeba opłacać prowizji przez kilka pierwszych miesięcy. Jedynym wyjątkiem są tu oferty wyróżnione, jednak i w ich przypadku stawka wynosi jedynie połowę standardowej kwoty. Za darmo można uzyskać także dostęp do Abonamentu Profesjonalnego i bezpłatnie wystawiać oferty nawet w tych kategoriach, które standardową pobierają za to opłaty. Prawdopodobnie najbardziej atrakcyjnym bonusem jest tu jednak darmowy pakiet 100 dziesięciodniowych cykli promowania wyróżnionych ofert, których ilość ulega podwojeniu, jeśli danemu sprzedawcy uda się sprzedać jeden ze swoich przedmiotów w ciągu tygodnia po założeniu konta.

Jak dalej rozwijać swój sklep na Allegro – poznaj ErpBox!

Pakiet Powitalny Allegro nie trwa wiecznie, jednak pozwala zbudować pewne zaplecze, dzięki któremu szanse na zbudowanie swojej marki na tym portalu znacznie rosną. Aby utrzymać dynamiczny rozwój swojego sklepu i nadążyć za wzrastającym nakładem sprzedaży, warto sięgnąć po profesjonalne narzędzia, które w tym pomogą. Świetnym rozwiązaniem może okazać się tu ErpBox, czyli niezawodny system do obsługi sklepu internetowego. Wraz z integracją konta Allegro z ErpBox, można łatwo zautomatyzować wiele z procesów sprzedaży i wysyłki, jak choćby aktualizowanie statusu magazynu czy uzupełnianie formularzy. Co więcej, ErpBox jest wygodny w obsłudze i pozwala na kompleksowy wzgląd do wszystkich istotnych informacji o funkcjonowaniu sklepu. Aby poznać pełnię możliwości tego oprogramowania czytaj więcej – poza tym pamiętaj, że naprawdę warto skorzystać z darmowego, 21-dniowego okresu próbnego i odkryć je osobiście.

Author Image
Redakcja