Gdzie przechowywać upolowaną zwierzynę?

Gdzie przechowywać upolowaną zwierzynę?

Pomimo upływu lat na terenie Polski nadal działa wielu myśliwych polujących na zwierzynę w polskich lasach i nie tylko.

Nic w tym dziwnego, ponieważ istnieją pewne normy i wymogi dotyczące ilości różnych gatunków zwierząt i czasami odstrzał jest niezbędny dla zachowania równowagi w ekosystemie. Poza tym wielu ludzi ceni sobie dziczyznę, ze względu na jej niepowtarzalny aromat i smak. To właśnie dlatego na rynku dostępnych jest wiele praktycznych rozwiązań stworzonych z myślą o myśliwych czy też punktach skupu dziczyzny. Warto zwrócić uwagę między innymi na sprzęt służący do przechowywania upolowanej zwierzyny.

Praktyczne kontenery chłodnicze

Skuteczne i bezpieczne przechowywanie tusz upolowanej zwierzyny jest możliwe między innymi w specjalnych kontenerach chłodniczych. Dość dużą popularnością cieszą się mobilne wersje takich kontenerów, które są łatwe w przenoszeniu i transporcie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii mięso przechowywane w takich kontenerach zachowa swoją świeżość oraz inne cenione właściwości przez bardzo długi czas. Kontenery takie zostały skonstruowane w taki sposób, aby bez większych problemów, bezpiecznie transportować dziczyznę nawet na bardzo dalekich dystansach.

Mobilne kontenery chłodnicze

Warto dodać, że wysokiej jakości mobilne kontenery chłodnicze są produktami, które spełniają podstawowe normy weterynaryjne wymagane od punktów skupu lub sprzedaży dziczyzny. Oznacza to, że tusze upolowanych zwierząt są utrzymywane nie tylko w optymalnie niskiej temperaturze, ale również w warunkach wysokiego poziomu higieny. Dodatkową zaletą takich produktów jest ich łatwy montaż oraz bezproblemowy transport. To wszystko w znacznym stopniu usprawnia pracę myśliwych oraz handlowców specjalizujących się w dziczyźnie.

Dobrym wyborem jest między innymi mobilny kontener chłodniczy z vacuum global charakteryzujący się wspomnianymi wyżej cechami. Oprócz tego jest wykonany z trwałych materiałów zapewniających odporność na uszkodzenia mechaniczne, transportowe, itp.

Author Image
Redakcja