Pomoc w naprawie samochodów — tutaj znajdziesz najlepsze wskazówki!

Pomoc w naprawie samochodów — tutaj znajdziesz najlepsze wskazówki!

Naprawa samochodu może być bardzo kosztowna.

Nie tylko musisz płacić za części, ale musisz zapłacić za mechanika, który serwisuje Twój pojazd. Czy nie chcesz odkładać pieniędzy z powrotem do kieszeni, samodzielnie zajmując się naprawami? Przeczytaj te wskazówki, aby zaoszczędzić pieniądze na naprawie samochodu.Koniecznie przeczytaj instrukcję obsługi, aby dowiedzieć się, jakich płynów (olej, płyn hamulcowy, płyn przekładniowy, płyn do układu kierowniczego) potrzebuje Twój samochód oraz dowiedzieć się, jak samodzielnie je sprawdzać i uzupełniać. Trzymaj kilka butelek każdego płynu w bagażniku samochodu na wypadek sytuacji awaryjnych.Zawsze zadawaj wiele pytań, kiedy bierzesz samochód do naprawy. Nie daj się zastraszyć mechanikowi. Zapytaj, dlaczego coś musi zostać naprawione lub jak to zostanie zrobione. Jeśli mechanik próbuje Cię spłoszyć, nie patrzy na Ciebie lub odmawia odpowiedzi na Twoje pytania, rozważ zabranie samochodu do kogoś innego.Zaplanuj sobie dodatkowy czas na bezpłatne wizyty kontrolne, zwłaszcza jeśli wybierasz się w weekend. Bez względu na to, jak wcześnie wejdziesz, w garażu jest tylko tyle wnęk. Oznacza to, że Twój samochód może poczekać na kilku płacących klientów, zanim zostanie sprawdzony.Kiedy uzupełniasz olej silnikowy, unikaj rozlewania oleju na silnik, owijając kilka ręczników papierowych wokół pojemnika na olej w skrzyni korbowej. To wchłonie krople i wycieki. Pamiętaj, aby pozbyć się pustego pojemnika po oleju i ręczników papierowych po zakończeniu dodawania oleju.Niezależne warsztaty i mechanicy są zwykle znacznie tańsze niż dealerzy. Możesz otrzymać zniżkę u swojego dealera, jeśli niedawno kupiłeś samochód, ale nie przyzwyczajaj się do odwiedzania dealera, jeśli uważasz, że jego ceny są zbyt wysokie. Strefa Biznesu - Prowadź biznes razem z nami!

Dowiedz się więcej o lokalnych niezależnych warsztatach o dobrej reputacji.Za każdym razem, gdy Twój samochód jest naprawiany, upewnij się, że masz pisemny zapis tego, co zostało zrobione.

Jeśli później będziesz mieć problemy, te zapisy mogą się przydać. Jeśli nie masz historii pracy z przeszłości, może to kosztować Cię pieniądze i utrudnić technikowi zdiagnozowanie problemu.Sprawdź recenzje online dla dowolnego mechanika, którego rozważasz. Dowiesz się, jak w ten sposób działa sklep. Po zebraniu informacji możesz wybrać odpowiedni dla siebie sklep.Logo Automotive Service Excellence to znak, że znalazłeś dobrego mechanika. Mechanicy muszą pomyślnie zdać egzamin i zachować doskonałą historię, aby otrzymać to logo. Nie wszyscy dobrzy mechanicy otrzymują ten certyfikat, ale nadal powinieneś spróbować znaleźć mechanika, który ma certyfikat ASE.Wybierz mechanika, który chętnie wyjaśni Ci problem. Niektórzy mechanicy czują, że wiedzą tak dużo, że klient nigdy nie mógłby zrozumieć, ale nawet jeśli nie do końca rozumiesz problem lub co się dzieje, powinni z przyjemnością dołożyć wszelkich starań, aby Cię o tym poinformować. To ogromny znak, że są dobrymi mechanikami.Nie powinieneś od razu wybierać warsztatu lub mechanika, jeśli jesteś w pośpiechu. Jeśli Twój samochód wymaga natychmiastowej naprawy, znajdź przyjaciela lub członka rodziny, który może pożyczyć Ci swój pojazd lub podwieźć Cię, dopóki nie znajdziesz niezawodnego warsztatu lub dealera, który naprawi Twój pojazd.Większość samochodów w końcu będzie wymagała naprawy. Nie oznacza to, że do naprawy potrzebujesz mechanika. Będziesz w stanie zaoszczędzić trochę gotówki, jeśli będziesz w stanie samodzielnie wykonać niektóre naprawy. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby określić, kiedy możesz samodzielnie naprawić samochód, lub czy powinieneś wezwać mechanika.

Author Image
Redakcja