Uśmiechaj się jasno i pewnie dzięki tym wskazówkom

Uśmiechaj się jasno i pewnie dzięki tym wskazówkom

Wszyscy chcemy wyglądać świetnie, a zdrowe zęby tworzą zdrowy uśmiech.

Wybielanie zębów może być korzystne nie tylko dla wyglądu, ale także dla zdrowia jamy ustnej. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby zabłysnąć perłową bielą i promować ogólny stan zdrowia jamy ustnej.Ćwicz profilaktyczną pielęgnację zębów za pomocą masażu dziąseł. Chcesz celować w obszar pod klapką dziąseł, w którym zaczyna się gromadzić płytka nazębna. Płytka nazębna jest głównym czynnikiem powodującym przebarwienia zębów. Kiedy płytka nazębna zaczyna odkładać się na zębach, plamy mogą łatwiej przylegać do powierzchni.Możesz użyć truskawek do wybielenia zębów. Naturalne części truskawki mogą prowadzić do bielszych zębów bez użycia chemikaliów, które mogą być twarde. Możesz zmiażdżyć je na pastę do umycia zębów i pozostawić na pięć minut lub możesz przeciąć truskawkę na pół, aby natrzeć zęby podczas oglądania telewizji lub czytania.Nie używaj zestawów do wybielania lub wybielania zębów, jeśli jesteś w ciąży. Połknięcie nawet śladowej ilości chemikaliów i składników w tych zestawach wystarczy, aby potencjalnie zaszkodzić płodowi. Zamiast tego upewnij się, że poczekasz do narodzin dziecka, aby wypróbować program wybielania zębów.Aby woda nie zabarwiła zębów, unikaj fluoru. Chociaż fluor może być dobry dla ogólnego stanu zdrowia zębów, wiele osób twierdzi, że powoduje przebarwienia zębów. Jeśli w Twojej domowej wodzie z kranu znajduje się fluor, spróbuj zainstalować oczyszczacz wody, aby zminimalizować jego wpływ na zęby.Nie używaj produktów zawierających fluor, takich jak woda pitna czy pasta do zębów. Uśmiechaj się jasno i pewnie dzięki tym wskazówkom

Wiadomo, że fluor powoduje przebarwienia na zębach i należy go unikać za wszelką cenę, jeśli starasz się zachować białe zęby.

Przed zakupem sprawdź etykiety pasty do zębów, aby upewnić się, że nie zawiera fluoru.Ważną, choć bardzo niepopularną wskazówką dotyczącą wybielania zębów jest ograniczenie, a nawet zaprzestanie picia napojów gazowanych, kawy i herbaty. Tak, są to jedne z najpopularniejszych napojów na świecie, ale są też jednymi z największych winowajców, jeśli chodzi o przebarwienia na zębach! A dla tych, którzy się zastanawiają, herbata mrożona to nadal herbata i tak samo winna, jeśli chodzi o przebarwienia zębów.Usuwanie płytki nazębnej jest niezbędne do wybielania zębów, a najlepszą metodą na pozbycie się płytki nazębnej jest użycie elektrycznej szczoteczki do zębów. Płytka nazębna tworzy dobrą powierzchnię do odkładania się plam. Elektryczne szczoteczki do zębów są polecane przez większość stomatologów ze względu na ich zdolność do rozbijania płytki nazębnej i usuwania związanych z nią przebarwień.Aby zapobiec przebarwieniu zębów, staraj się trzymać z dala od żywności i napojów, o których wiadomo, że plamią zęby. Unikaj pokarmów takich jak jagody i sos sojowy. Z umiarem te pokarmy są w porządku, ale staraj się tego nie przesadzać. Napoje, takie jak herbata i kawa, również powodują plamy na zębach.Truskawki, między innymi owoce, doskonale sprawdzają się jako wybielacze zębów. Jedz je regularnie i upewnij się, że wgryzasz się w nie przednimi zębami, aby czerpać korzyści z ich właściwości wybielających zęby. Innym sposobem wykorzystania truskawek do wybielenia zębów jest zgniecenie ich w pastę, nałożenie i pozostawienie na 5 minut. Pamiętaj, aby później dokładnie spłukać, aby usunąć cukry.Jak właśnie przeczytałeś, istnieje wiele szybkich i zdrowych sposobów na utrzymanie lśniących i białych zębów. Poprawa zdrowia zębów może również poprawić stan zdrowia jamy ustnej. Białe zęby mogą dodać Ci pewności siebie, a zdrowy uśmiech może otworzyć drzwi do poczucia własnej wartości.

Author Image
Redakcja