5 zalet korzystania z cateringu dietetycznego

5 zalet korzystania z cateringu dietetycznego

Zrównoważona i zbilansowana dieta jest istotna nie tylko dla utrzymania dobrej kondycji psychofizycznej, ale również zachowania zdrowia. Warto zatem zwrócić uwagę na odpowiednią podaż mikro i makroskładników oraz jakość produktów w codziennym żywieniu. Jest to szczególnie ważne w przypadku stosowania diet wykluczających, takich jak dieta vege, dieta o niskim indeksie glikemicznym, czy dieta sirtfood. Niestety, codzienne liczenie kalorii i składników odżywczych, przy obecnym tempie życia okazuje się być trudne, a czasami wręcz nieosiągalne. Przedstawiamy rozwiązanie, które pomoże Ci schudnąć i zoptymalizować swoją dietę.

Catering dietetyczny – Reda

Jeśli mieszkasz na terenie Redy, możesz wybrać catering dietetyczny Primafood. Stworzyliśmy własną bazę 16 składników dietetycznych Prima Food, które zawarte w diecie mają szansę pozytywnie wpłynąć na Twoje zdrowie! Są to między innymi nasiona chia, ostropest, orzech włoski, czy czarna jagoda. Ponieważ mamy świadomość tego, że osoby wybierające nasz catering dietetyczny, powierzają nam zdrowie swojego organizmu, posiłki do cateringu dietetycznego Reda układają najlepsi specjaliści w dziedzinie dietetyki.

Regularność spożywania posiłków

Regularność spożywanych posiłków jest ważna, ponieważ przy zbyt długich przerwach pomiędzy posiłkami, następuje spadek cukru we krwi. Regularne żywienie pozytywnie wpływa na metabolizm, jak również pozwala zachować nasz umysł i ciało w dobrej kondycji. Decydując się na catering dietetyczny, codziennie rano otrzymujesz odpowiednią ilość posiłków. Nie musisz martwić się o to, że nie zdążysz przygotować lub zjeść posiłku, ponieważ dostarczaną przez nas żywność możesz bez problemów zabrać ze sobą w podróż.

Odpowiednia kaloryczność diety

Catering dietetyczny z Redy dowozi diety o różnej kaloryczności – 1300, 1600, 2000 i 2500 kcal, dzięki czemu możesz wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie. Wystarczy tylko obliczyć swoje potrzeby za pomocą kalkulatora zapotrzebowania kalorycznego i gotowe! Wybór odpowiedniej opcji pomoże Ci utrzymać wagę, schudnąć lub przytyć i to bez żadnych trudności. Dowożone posiłki są starannie wyliczone i dopasowane do Twoich potrzeb.

Składniki odżywcze i alergeny a catering dietetyczny Reda

Codzienne liczenie mikro i makroskładników jest problematyczne i czasochłonne. Jeśli jednak decydujemy się na catering dietetyczny, robi to za nas dietetyk. Dzięki temu mamy pewność, że nasza dieta dostarcza wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, potrzebnych do odpowiedniego funkcjonowania. Catering dietetyczny Reda jest również świetnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z rozmaitymi alergiami pokarmowymi. W menu cateringu potencjalne alergeny są zawarte w osobnej tabeli dla wszystkich posiłków, dzięki czemu nie zachodzi potrzeba sprawdzania składu każdego kupowanego produktu.

Catering dietetyczny z Redy jest dostarczany pod same drzwi

Ponieważ catering dietetyczny jest dostarczany pod same drzwi, nie marnujesz czasu na wyjścia po zakupy, ani na gotowanie. Niektóre posiłki wystarczy podgrzać, a inne można jeść bez obróbki termicznej, prosto z pudełka. Zdrowe żywienie nigdy nie było tak szybkie i proste. Dzięki regularnemu ograniczaniu do minimum czasu i uwagi poświęcanych na odpowiednie żywienie możesz zająć się innymi, produktywnymi rzeczami.

Koszty cateringu dietetycznego Reda

Wielu ludzi uważa, że catering dietetyczny jest bardzo drogi – nic bardziej mylnego. Żeby obniżyć nieco koszty cateringu, możemy wybierać opcje niskobudżetowe takie jak np. Dieta Domowa. Ponadto, jeśli zsumujemy wydatki na zakupy, benzynę, a także czas poświęcony na gotowanie, który przecież moglibyśmy przeznaczyć na pracę i porównamy z kosztem cateringu dietetycznego, okazuje się, że różnica jest niezauważalna!

Author Image
Redakcja