Jak dotrzeć do klientów za granicą?

Jak dotrzeć do klientów za granicą?

Firmy współpracujące z partnerami zagranicznymi, poszukujące odbiorców w innych krajach mogą obecnie korzystać z pomocy agencji reklamowych które prowadzą kampanie reklamowe na terenie dowolnego kraju.

Dzięki temu możemy dotrzeć do odbiorców w różnych grupach wiekowych, dostosowywać reklamy do charakterystyki naszych produktów czy też usług, z pewnością agencja reklamowa znacznie ułatwiają kontakt z dużymi kanałami informacyjnymi na całym świecie, umożliwi wykorzystanie reklamy telewizyjnej, radiowej oraz oczywiście internetowej.

Jak dotrzeć do klientów za granicą?

Skuteczna reklama w mediach zagranicznych

Można nawiązać współpracę z CNN, jest to duży międzynarodowy kanał informacyjny który działa na terenie kilku kontynentów, jest odbierany w 500 milionach gospodarstw domowych na terenie całego świata. Z pewnością dzięki temu możliwe jest tworzenie kampanii reklamowych, programów sponsorowanych, kampanii online, które można prowadzić za pomocą mediów skupiających się wokół CNN. Podobnie ciekawym pomysłem będzie reklamach w gazecie The Financial Times, jest to gazeta o międzynarodowym zasięgu, z pewnością może być to bardzo dobry pomysł na pozyskanie klienta lub partnera biznesowego.

Możliwa będzie także reklama w mediach japońskich, w gazetach ekonomicznych, wydaniach codziennych, także w przypadku artykułów związanych z Polską. Wielu polskich przedsiębiorców będzie poszukiwało także możliwości reklamy w Niemczech, w tym przypadku możemy wykorzystać reklamy w magazynach G+J, możemy dzięki temu docierać do różnych grup docelowych oraz różnych platform. Mogą być to przykładowo gazety o wysokich nakładach, także prowadzić kampanię w czasopismach dotyczących biznesu lub też turystyki. Dobrym pomysłem może okazać się także reklama na lotniskach czy w magazynach pokładowych.

Obecnie reklama w mediach zagranicznych to możliwości docierania do klientów na terenie krajów Unii Europejskiej, także USA, Japonii, zatem firmy, które widzą możliwość sprzedaży swoich towarów na innych rynkach z pewnością będą poszukiwały w ten sposób odbiorców. Reklama może zostać odpowiednio ukierunkowana, docieramy do klientów według zainteresowań, przykładowo publikując materiały reklamowe w tygodnikach branżowych.

Author Image
Redakcja