Czym jest piana aktywna?

Czym jest piana aktywna?

Jak wiadomo w dzisiejszych czasach istnieje kilka metod, jeśli chodzi o mycie samochodu. Możemy zdecydować się na myjnie automatyczną, jednak w tym przypadku trzeba być świadomym tego, że istnieje ryzyko przynajmniej w pewnym stopniu zniszczenia lakieru. Lepszym wyjściem jest myjnia ręczna, na której nie ma nawet konieczności dotykania lakieru. To właśnie na takiej myjni często stosowana jest aktywna piana. Co to takiego? Jest to preparat, który w swoim składzie ma wiele substancji aktywnych, które są w stanie w skuteczny sposób umyć nasz samochód.

Piana aktywna – do całego samochodu

Warto wiedzieć, że podczas mycia naszego samochodu przy pomocy piany aktywnej możemy umyć nią nie tylko karoserię pojazdu, ale także wszelkiego rodzaju elementy plastikowe czy chromowane. Jednak to nie wszystko, bo dodatkowo z powodzeniem możemy nią wyczyścić wnętrze samochodu. Zapewne teraz wiele osób zastanawia się w jaki sposób zastosować taką aktywną pianę? Nie ma w tym nic skomplikowanego, bo wystarczy jedynie posiadać myjkę ciśnieniową. Bez żadnego problemu taka aktywna piana łączy się z myjkami i jest to idealny sposób na jej zastosowanie. Właśnie przez to niezwykle szybko pokryjemy całą karoserię samochodu, a ponadto piana będzie jeszcze bardziej skuteczna. Za każdym razem składniki działają praktycznie od razu i przede wszystkim są w stanie wyeliminować nawet te najsilniejsze zabrudzenia.

Piana aktywna nie uszkadza lakieru

Jeśli zdecydujemy się na tę metodę to jednocześnie po zastosowaniu nasza karoseria będzie skutecznie chroniona przed zanieczyszczeniami czy uszkodzeniami mechanicznymi. W przeciwieństwie do myjni automatycznych aktywna piana nie pozostawia żadnych uszkodzeń na lakierze co jest jej ogromną zaletą. W przypadku, gdy chcemy zakupić najwyższej jakości pianę aktywną warto wejść do tego sklepu: https://detailingstore.pl/14-piany-aktywne i dokonać zakupu. W ofercie znajdziemy także inne produkty pomocne w utrzymaniu auta w czystości.

Author Image
Redakcja