Platforma Playstation dla graczy z całego świata

Platforma Playstation dla graczy z całego świata

Obecnie konsole do gier stały się niezwykle popularne, gracze z całego świata mogą dziś grać za pomocą sieci, tworząc różnego rodzaju społeczności, wybierając swoje ulubione gry.

Obecnie najnowszą generacją konsoli jest PlayStation 5, z pewnością daje ona niezapomnianą rozrywkę, jednak warto zwrócić uwagę iż pierwsze konsolę Playstation powstały jeszcze w ubiegłym wieku.

Historia Playstation

Konsole Playstation cieszą się bardzo dużą popularnością wśród graczy, jest to platforma dzięki której możemy cieszyć się najnowszymi grami. Oczywiście historia PlayStation zaczyna się 25 lat temu, kiedy firma Sony wypuściła pierwszą konsolę w w 1994 roku. Gracze z całego świata mogli cieszyć się wówczas takimi grami jak Tekken, GTA, Final Fantasy, czy też Gran Turismo. Konsola oferowała bardzo różne tytuły od gier sportowych, poprzez gry przygodowe czy też gry akcji, z pewnością każdy mógł wybrać swoją ulubioną grę. Oczywiście z biegiem lat zaczęły powstawać kolejne wersję czyli konsola PlayStation 2, która sprzedała się w liczbie 150 milionów egzemplarzy na całym świecie, wówczas popularność zdobyła gra GTA San Andreas, także inne gry z tej serii cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem graczy. Na platformie PlayStation 2 można było zagrać takie tytuły jak Gran Turismo 3 czy Metal Gear Solid 2, God of War. Konsola charakteryzowała się bardzo nowoczesnym wyglądem, była to charakterystyczna wieża w kolorze czarnym z niebieskimi dodatkami. W ciągu kolejnych lat ukazywały się różne wersje konsoli, które charakteryzowały się mniejszymi rozmiarami oraz mniejszą wagą.

W roku 2006 miała premierę konsola PlayStation 3, w tym przypadku zastosowano bardzo nowoczesny jak na ówczesne czasy napęd Blu-Ray, w tym samym czasie premierę miała także konkurencyjna konsola XBox 360, konsole te konkurowały na całym świecie o graczy, oferując bardzo wiele interesujących tytułów. W 2009 roku ukazała się wersja Slim Playstation 3, czyli odświeżona obudowa o mniejszych wymiarach, ostatecznie ta wersja konsoli rozeszła się w nakładzie 88 milionów sztuk, pojawiła się wówczas usługa PlayStation Network, dzięki której użytkownicy mogli grać poprzez sieć internet, na trzeciej konsoli od Sony można było zagrać takie tytuły jak The Last of Us, Uncharted, jednak oczywiście najbardziej interesującym tytułem był wówczas GTA 5, w wersję na PS3 sprzedano 20 milionów egzemplarzy tej gry na całym świecie. Bardzo dużym sukcesem była konsola PlayStation 4, która ukazała się w Europie i USA w 2013 roku, Natomiast w Japonii miała swoją premierę w 2014 roku, w tym przypadku niesłabnącą popularnością cieszyła się cały czas gra GTA 5 od firmy Rockstar. Naturalnie producenci gier musieli dostosowywać swoje produkty do wszystkich kolejnych wydań konsol. Z pewnością w przypadku każdej kolejnej wersji gry charakteryzowały się lepszą grafiką, czy też lepszym dźwiękiem. Oczywiście poza tym stosowano wzmocnienie sprzętowe każdej konsoli, instalowano w nich coraz mocniejsze procesory, większe ilości pamięci, co dawało niezapomniane wrażenia z gry.

Najnowsza wersja konsoli czyli PlayStation 5 miała swoją premierę w listopadzie 2020 roku, z pewnością wielu graczy oczekiwało na wydanie jej z najnowszą grą cyberpunk 2077, najnowsza wersja konsoli daje graczom niezapomniane doznania z gier, charakteryzuje się bardzo interesującym designem, w tym przypadku zastosowano ośmiordzeniowy procesor o 16 wątkach, oraz 16 GB pamięci RAM. Konsola wyposażona jest w dysk SSD o pojemności 825 GB, co daje bardzo dobre wyniki jeżeli chodzi o osiągi gier, ich grafikę oraz ogólne doznania zabawy.

Platforma Playstation dla graczy z całego świata

Najlepsze gry na PS4

Obecnie najbardziej popularną platformą z rodziny PlayStation jest czwarta generacja konsol posiadają obecnie najwięcej użytkowników, którzy aktywnie grają na tej platformie. Oczywiście dostępnych jest bardzo wiele tytułów, z pewnością najpopularniejszą jest gra GTA 5, dużą popularnością cieszy się także gra Wiedźmin 3, możemy zagrać tak że w takie tytuły jak Red Dead Redemption 2, The Last of Us 2, God of War, Bloodborne, czy Final Fantasy. Możemy wybierać spośród setek a nawet tysięcy różnych tytułów na tą platformę, z pewnością każdy gracz znajdzie odpowiednią grę dla siebie.

Oczywiście gry na ps4 możemy obecnie kupować przez Internet, dzięki temu możemy oszczędzić nieco na naszych ulubionych tytułach, dostępne są również różne usługi które pozwalają na korzystanie z abonamentu różnych gier. Możemy zaopatrywać się w nowe tytuły na Playstation Store, to świetny pomysł jeżeli chcemy odkrywać nowe gry, w niskich cenach. Oczywiście znajdziemy również wiele stron internetowych gdzie możemy wyszukać bardzo interesujące promocje na gry komputerowe na platformę PlayStation oraz na inne platformy konsolowe czy też PC.

Author Image
Redakcja