Dlaczego potrzebujemy fizjoterapii?

Dlaczego potrzebujemy fizjoterapii?

Często fizjoterapia jest potrzebna różnym grupom ludzi, mogą to być zawodowi sportowcy, dzieci z problemami rozwojowymi, pediatrycznymi, osoby z problemami z poruszaniem się lub urazami, z chorobami przewlekłymi, bólem, po operacji, z problemami z utrzymaniem równowagi, osoby starsze, po udarze czy zawale.

Istnieją różne dyscypliny fizjoterapii, terapia ruchowa, terapia manualna, leczenie ran, opieka ambulatoryjna, a zadaniem fizjoterapeuty jest wysłuchanie specyficznych potrzeb pacjenta i zaproponowanie odpowiedniego leczenia.

Dlaczego potrzebujemy fizjoterapii?

Dlaczego fizjoterapia jest ważna?

Fizjoterapia to nie tylko alternatywny sposób leczenia, ponieważ oferuje różnorodne korzyści dla osób cierpiących na szereg problemów zdrowotnych. Chociaż fizjoterapia jest zwykle stosowana w leczeniu sportowców i osób, które odniosły obrażenia w wyniku wypadku czy urazu, w rzeczywistości może przynieść ulgę w niektórych z najczęstszych bólów i urazów, jakie mogą przytrafić się każdemu. Fizjoterapia to skuteczna forma leczenia bólu mięśni, urazów stawów, zapalenia stawów, problemów z poruszaniem się, a nawet problemów z oddychaniem, takich jak mukowiscydoza.

Wielu sportowców i entuzjastów fitnessu z wiekiem odczuwa ból w mocno zużytych stawach i mięśniach, a te problematyczne obszary mogą powodować nawracające urazy i trudności w poruszaniu się. Jednak wiele osób, które nie uprawiają sportu lub forsownych ćwiczeń fizycznych, może równie łatwo rozwinąć te bóle. Na przykład ból pleców jest jednym z najczęstszych urazów, na które ludzie cierpią w pewnym momencie swojego życia i dotyka około 80 procent populacji na całym świecie.

Fizjoterapia nie jest zabiegiem zarezerwowanym dla zawodowych sportowców, ani nawet dla tych osób, które wracają do zdrowia po kontuzji. W rzeczywistości może być stosowana do poprawy zdrowia na wiele sposobów. Fizjoterapia może być stosowana zarówno jako alternatywa dla zabiegu chirurgicznego, jak i uzupełnienie operacji i powrotu do zdrowia. Fizjoterapeuta Częstochowa może nam pomóc w wielu problemach, takich jak ból i sztywność karku i pleców, złamania, skręcenia stawów, operacja, artretyzm, osteoporoza, urazy sportowe i wiele innych.

Author Image
Redakcja