Jak wzmocnić i odżywić włosy?

Jak wzmocnić i odżywić włosy?

Łysienie u kobiet i mężczyzn może mieć wiele przyczyn, niekiedy jest to uwarunkowane genetycznie, z pewnością osoby, które cierpią na nadmierne wypadanie włosów, powinny zwrócić uwagę na swoją dietę.

Właściwy dobór witamin oraz składników mineralnych może bardzo pozytywnie wpływać na nasze włosy, skórę naszej głowy, dzięki czemu włosy będą mocniejsze, zdrowsze. W ten sposób możemy skutecznie zahamować wypadanie włosów.

Jak wzmocnić i odżywić włosy?

Witaminy i suplementy diety w walce z wypadaniem włosów

Wypadanie włosów może być związane z niedoborem witamin, witamina D jest potrzebna do wzmacniania włosów, jej niedobór może być powodem łysienia plackowatego zwłaszcza u kobiet. Witamina E to ważny przeciwutleniacz, który zwiększa długość włosów, może także poprawić ich objętość, znajdziemy ją w papryce, awokado, orzechach. Należy zadbać także o odpowiednią ilość cynku, który bardzo pozytywnie wpływa na rozwój włosa oraz wzmacnia mieszki włosowe. Kolejnym pierwiastkiem pozytywnie wpływający na nasze włosy jest selen, zabija grzyby, które powodują łupież, chroni także włosy przed wolnymi rodnikami. Wiele badań wskazuje na to, że wypadanie włosów może być związane z niedoborem selenu, kwasu foliowego, witaminy B5 czy też jodu. Odpowiednia dieta powinna przewidywać także spożycie witaminy C i witaminy B12, która bardzo skutecznie pomaga we wzroście włosów, wpływa pozytywnie na komórki w mieszkach włosowych.

Nie każda dieta może w sposób prawidłowy dostarczyć nam odpowiednich ilości witamin, zatem możemy skorzystać z bardzo skutecznych obecnie suplementów diety. Zawierają one składniki naturalne, bogate w witaminy i minerały. W sprzedaży dostępne są suplementy przeznaczone dla osób, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Składniki zawarte w tabletkach mogą wpłynąć na wzmocnienie cebulek, dodatkowo dobrze odżywione włosy będą błyszczały, będą wyglądały na zdrowe i piękne.

Jednym z bardzo skutecznych suplementów diety na wypadanie włosów jest hair power, jest to suplement, który pozwala na zredukowanie wypadania, poprawia grubość, wzmacnia włosy już od samych cebulek. Warto pamiętać, że wypadanie włosów związane jest z niedożywieniem, stresem, brakiem równowagi hormonalnej. Suplement może być bardzo skutecznym dodatkiem do diety, którą będziemy stosowali, aby ograniczyć wypadanie włosów.

Author Image
Redakcja