Mikrokawalerka to świetlna lokata pieniędzy

Mikrokawalerka to świetlna lokata pieniędzy

Dużym zainteresowaniem na rynku nieruchomości cieszą się obecnie mikroapartamenty.

Osoby, które chcą tanio wynająć mieszkanie, mogą znaleźć wiele ofert wynajęcia mikroapartamentów o wielkości 20 czy też 24 m2. Jest to oczywiście mieszkanie dla jednej osoby, często znajdują się one w atrakcyjnych lokalizacjach. Dużą zaletą mikroapartamentów będzie niski koszt wynajmu oraz czynszu w porównaniu do mieszkań dwupokojowych.

Właściciele mieszkań często dzielą duże mieszkania na dwa lokale, tworząc dwa mikroapartamenty, które mogą przynieść im większy dochód, jeżeli chodzi o wynajem. W wielu większych miastach, gdzie znajdują się uczelnie wyższe, istnieje duży popyt na małe mieszkania dla studentów. Z pewnością wynajęcie mieszkania 25 m2 może być ciekawą alternatywą dla pokoju w akademiku. Dodatkowo innym rozwiązaniem będzie zakup mikroapartamentu na czas studiów, przykładowo na 5 czy 6 lat, licząc na wzrost cen. Warto zwrócić uwagę, iż ceny mieszkań rosną obecnie dość szybko, jest to dobra lokata kapitału.

Czym są mikroapartamenty?

Mikroapartament to małe mieszkanie wyposażone w kuchnię lub też aneks kuchenny, łazienkę, przedpokój oraz salon. Jest to lokal wystarczający dla samotnie mieszkającej osoby. Obecnie możemy bardzo dobrze wykorzystać nawet małe powierzchnie, wybrać meble praktyczne, które pozwolą na zaoszczędzenie dużej ilości przestrzeni w naszym mieszkaniu.

Często w naszych domach znajduje się duża ilość mebli, które są niepraktyczne, zbyt duże, możemy zastąpić je dużo ciekawszymi rozwiązaniami. Mogą być to przykładowo łóżka rozkładane, funkcjonalne półki, szuflady, biurka czy też szafy na ubrania. Dzięki temu możemy zaoszczędzić dużo miejsca, optymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. W przypadku jednej osoby nie potrzebujemy dużej ilości wyposażenia kuchennego, dlatego aneks kuchenny może posiadać niewielką ilość półek, możemy zrezygnować z często niepotrzebnych garnków, patelni czy też dużej ilości szklanek oraz sztućców. Ciekawym pomysłem w mikropartamencie może być łóżko na podwyższeniu, pod którym znajdą się półki czy też szuflady. Możemy zastosować także meble jako ścianki działowe, wybrać składane krzesła oraz biurko.

Zaletą mikroapartamentu może być miejsce postojowe w parkingu podziemnym dla naszego auta. Jak wiadomo w dużych miastach istnieje obecnie duży problem z parkowaniem samochodu, dlatego poszukujemy często mieszkań z parkingiem podziemnym. Innym ciekawym pomysłem może być także zabudowa balkonu, w ten sposób uzyskamy większą przestrzeń.

Mikrokawalerka to świetlna lokata pieniędzy

Niskie koszty eksploatacji

Ze względu na małą powierzchnię mikroapartamenty są tanie w użytkowaniu, będziemy zużywali mniejszą ilość prądu, z pewnością osoba, która mieszka sama może zaoszczędzić wynajmując apartament, zamiast przykładowo dużej kawalerki czy też mieszkania dwupokojowego. Naturalnie mikroapartamenty urządzimy także nieco mniejszym kosztem niż większe mieszkanie, może być to przykładowo koszt parkietu czy paneli podłogowych, koszt płytek łazienkowych. Zatem apartament to doskonała alternatywa dla większych mieszkań. Zakup dużej kawalerki z drugiej ręki może być ciekawym pomysłem jeżeli chcemy stworzyć luksusowy mikroapartament, czerpać dochody z wynajmu przez wiele lat.

Czy inwestycja w mikroapartament jest opłacalna?

Mikrokawalerka może być doskonałym pomysłem na inwestycję z wielu powodów, będzie to mieszkanie dla studenta na czas nauki, może być on zlokalizowany blisko uczelni, z pewnością będzie to dużą zaletą zwłaszcza w dużych miastach. Jeżeli patrzymy na mikroapartament pod względem inwestycyjnym, będziemy brali pod uwagę wynajem. Obecnie bardzo wysokie ceny wynajmu mieszkań, jak również mniejsza dostępność powoduje, iż możemy uzyskać bardzo dobrą cenę za wynajem. Wiele osób poszukuje małych mieszkań dla jednej osoby, mikroapartamentów, które są dobrze urządzone, zapewniają wysoki komfort.

Młodzi ludzie coraz częściej pracują także w zawodach, które wymagają mobilności, często wykonują usługi na terenie innych miast, dlatego poszukują tymczasowego mieszkania, przykładowo na kilka miesięcy. W tym przypadku wynajem mikroapartamentu będzie bardzo dobrym pomysłem. Z punktu widzenia właściciela jest to także możliwość uzyskania wyższej ceny za wynajem niż w przypadku wynajmu na dłuższy czas.

W mikroapartamanty inwestują także firmy, które często prowadzą współpracę z wieloma kontrahentami, mikroapartament może być zatem miejscem, gdzie umieścimy współpracowników z innych firm. Będzie to świetna alternatywa dla hotelu, zwłaszcza jeżeli chodzi o nieco dłuższy pobyt. Zyskamy także dodatkowe miejsce parkingowe dla firmy, mikrokawalerka jest także doskonałym pomysłem na inwestycje długoterminowe.

Coraz częściej osoby, które decydują się na inwestycję w nieruchomość, mogą wykupić udział ze wskazaniem na lokal. W tym przypadku stajemy się współwłaścicielami gruntu oraz nieruchomości, jednak powinniśmy dodatkowo podpisać umowę ze współwłaścicielami, określając którym lokalem chcemy zarządzać, z którego będziemy czerpali korzyści.

Author Image
Redakcja