Najmodniejsze suknie ślubne

Najmodniejsze suknie ślubne

Ślub stanowi znaczące wydarzenie dla każdej kobiety. Panie pragną wyglądać jak najpiękniej w tym szczególnym dniu, dlatego wybór sukni jest istotny i realizowany z dużym wyprzedzeniem.

Przeważnie suknia jest biała, bo tak nakazuje tradycja, zdarzają się jednak odstępstwa na rzecz ecru, beżu, jasnoróżowego czy dowolnego innego koloru. Fason dobiera się, biorąc pod uwagę typ sylwetki i upodobania, duże znaczenie ma też moda obowiązująca w danym sezonie. Suknię ślubną można kupić w sklepie z taką odzieżą, zamówić u krawcowej lub wypożyczyć w specjalnym punkcie.
Zakupy modnych sukien w sklepach są bardzo przyjemne i można trafić na piękne, efektowne propozycje, aczkolwiek przymiarki mogą zająć sporo czasu. Wypożyczalnie sukien charakteryzuje z kolei duża oszczędność. Koszt jest niższy niż w przypadku zakupu, ale trudniej dobrać odpowiednią sukienkę, nie ma różnych rozmiarów tego samego modelu i trzeba uważać, by niczego nie zniszczyć. Najmniej wad ma zlecenie uszycia sukni u krawca, bo wtedy możliwe jest nie tylko dopasowanie jej do typu sylwetki, ale również wspólne ustalenie najbardziej modnego i efektownego fasonu. Problemem może się okazać co najwyżej wysoka cena oraz fakt, że do dobrych krawców są niestety kolejki. Trzeba poszukać odpowiedniej osoby z dużym wyprzedzeniem, często wpłacić zaliczkę, uczestniczyć w pomiarach i na koniec uregulować całą sumę.

 


Wybierając odzież na ślub, można posiłkować się czasopismami i katalogami.

Wiele wydawnictw oferuje czytelniczkom dostęp do tego typu prasy, w której prezentowane są klasyczne i najmodniejsze w danym sezonie suknie ślubne. Dzięki katalogom łatwo jest znaleźć inspirację i zdecydować się na suknię ładną, oryginalną i oczywiście wpasowaną w bieżące trendy. Z reguły wiele propozycji jest w kolorze białym, ale co roku moda umożliwia wybór innej barwy – katalogi zawierają najbardziej stylowe sugestie, na przykład ciekawe odcienie lila lub szarości. Podobnie wygląda kwestia fasonów, na kartach czasopism można przyjrzeć się przeróżnym fasonom sukni ślubnych.

Author Image
Redakcja