Odpowiednia odzież ułatwi karmienie malucha piersią

Odpowiednia odzież ułatwi karmienie malucha piersią

Jeśli właśnie urodziłaś dziecko i karmisz je piersią, twoje ubrania sprzed ciąży z pewnością na ciebie nie pasują, a bluzki ciążowe nie mają odpowiedniego kształtu i kroju.

W takiej sytuacji odzież do karmienia może być pochlebna dla twojej sylwetki i ułatwiać karmienie malucha piersią. Jedną rzecz, która nie działała po porodzie w przypadku odzieży ciążowej, to fakt, że nie jest dopasowana na brzuchu. Gdy twój brzuszek zniknie, bluzki ciążowe bardziej przypominają namiot niż koszulę. Zbyt duży nadmiar materiału będzie odwrotnym efektem kamuflowania brzucha i zamiast tego zwróci na niego uwagę. Szukaj topów z normalnym dopasowaniem na biuście i ramionach, ale z lekkim drapowaniem na brzuchu. Klasyczna talia odcinana pod biustem podkreśli nowe kształty młodej mamy, o ile nie jest zbyt ciasna. Poza tym, chociaż nie potrzebujesz głębokiego dekoltu do karmienia, dekolty kopertowe i z zakładkami z pewnością będą bardzo pochlebne i sprawią, że poczujesz się seksownie i kobieco. Dodatkowo wybierając takie dekolty w bluzkach, sukienkach, czy piżamach możesz w bardziej dyskretny i komfortowy sposób karmić swoje dziecko piersią. Bluzki i sukienki dla karmiących mam mogą być stylowe, a dłuższa koszula zakrywająca brzuch jest idealna, jeśli gubisz dodatkowe kilogramy.

Sukienki, które sięgają do połowy uda lub kończą się tuż nad kolanem, wygląda uroczo i modnie.

Wzory w paski sprawdzają się dobrze, ale też odważne nadruki, które odwracają uwagę od mniej pochlebnych obszarów. Dłuższe topy świetnie wyglądają z legginsami, które w kolorze prostej, klasycznej czerni potrafią bardzo wyszczuplić sylwetkę. Kolejnym wyzwaniem dla matek karmiących piersią jest znalezienie odpowiednich ubrań do karmienia, które jednocześnie wyglądają modnie i estetycznie. Często koszulka czy bluzka do karmienia ma wbudowaną dodatkową warstwę materiału, lub sprytnie ukryte zamki błyskawiczne, które można wygodnie otwierać lub rozchylać do karmienia piersią. W ten sposób możemy bardzo szybko i komfortowo nakarmić malucha nawet w miejscach publicznych, bez konieczności zwracania na siebie niepotrzebnej uwagi, czy ściągania spojrzeń obcych osób.

Author Image
Redakcja