Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Prawo podatkowe w Polsce jest jednym z najbardziej skomplikowanych na świecie. Przedsiębiorcy tracą czas na formalności, denerwują się nowymi zmianami, nie nadążają za aktualizacją regulaminów, a nawet za optymalizacją dokumentacji pod ewentualną kontrolę. Z tego powodu już na etapie uruchamiania pierwszej działalności gospodarczej warto rozpatrzyć współpracę z dobrym biurem rachunkowym, które przejmie na siebie część lub całość wskazanych obowiązków i zaproponuje szereg dodatkowych usług ułatwiających życie właścicielowi biznesu.

Pomoc w rejestracji pierwszego biznesu

Krakowskie biuro księgowe RoscoTax standardowo pomagaj początkującym przedsiębiorcom w wyborze formy opodatkowania, w optymalizacji interesów, a przy małej skali działalności gwarantuje nawet elastyczny cennik uzależniony od przekazanych dokumentów księgowych. Biuro rachunkowe podpowie, kiedy skorzystasz z Małego ZUS-u, kiedy przysługuje Ulga na Start. Za wskazaną usługę najczęściej nie płacisz, bo jest bezpośrednio powiązana z dalszym partnerstwem.

Prowadzenie ksiąg podatkowych, rachunkowych

Czytelne, terminowe prowadzenie ksiąg podatkowych to właściwie podstawa funkcjonowania biznesu. Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób zaksięgować fakturę to biuro rachunkowe na pewno się przyda. Pamiętaj, że odpowiedzialność za właściwe zarządzanie księgami podatkowymi pierwotnie spoczywa na właścicielu działalności gospodarczej. W przypadku błędów księgowości to przedsiębiorca płaci, ale biura rachunkowe utrzymują wysokie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, co wyrównuje potencjalne problemy.

Biuro rachunkowe uczestniczy w kontrolach podatkowych

Tak, biuro księgowe pomaga przedsiębiorcom po ustaleniu kontroli i to najczęściej ogromne, psychiczne i finansowe wsparcie. Większość urzędników i biur rachunkowych po prostu współpracuje ze sobą na bieżąco, szczególnie w perspektywie lokalnej. Z tego powodu możesz uniknąć wielu negatywnych konsekwencji spotkania z kontrolerem. 

Przekazanie pełnego outsourcingu rozliczeń pracowników

Biuro rachunkowe utrzymują działy kadrowo-płacowe, wystawiają umowy, rozliczają składki za pracowników, zarządzają w zasadzie ciągłością zatrudnienia. Duża wygoda to rozliczenia za wystawiony dokument, a nie stawka godzinowa.

Użyteczność księgowości online

Nie trzeba w aktualnych warunkach funkcjonowania gospodarki zatrudniać księgowej na etat, szczególnie w małym biznesie. Wystarczy outsourcing usług księgowych, dedykowany pod konkretny profil działalności. Księgowość internetowa, czy usługi łączone, częściowo stacjonarne, a częściowo online to doskonałe rozwiązanie dla początkujących i średnich przedsiębiorstw.

Author Image
Redakcja