Oświetlenie LED można ściemniać według upodobań

Oświetlenie LED można ściemniać według upodobań

Jeśli chodzi o oświetlenie LED, ludzie często zastanawiają się, czy oświetlenie LED można ściemniać.

W sprzedaży znajdziemy taki rodzaj oświetlenia, jest jednak kilka istotnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę wybierając przyciemniane diody LED. Nie wszystkie diody lub żarówki LED można ściemniać, dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się tego przed zakupem. Jeśli kupisz lampę, która wymaga żarówki, zawsze jest wskazane sprawdzić, czy lampa nadaje się do źródła światła LED i czy lampa taka może być ściemniana. Ludzie często zakładają, że mogą używać swojego zwykłego ściemniacza do lamp LED, jednak w wielu przypadkach nie jest to możliwe. Istniejące przełączniki ściemniacza często mają minimalną moc 50 W, ale ponieważ światła LED mają zwykle mniejszą moc niż standardowa żarówka, gdy żarówka jest podłączona do tego przełącznika ściemniacza, nie osiągnie minimalnej wymaganej mocy i zwykle światła zaczynają migotać, wydawać brzęczący dźwięk lub nawet przegrzewać się.

Światła LED potrzebują własnego specjalnego elektronicznego ściemniacza, aby mieć w pełni funkcjonalne i ściemniające światło.

Jeśli przyciemnisz standardową żarówkę, taką jak halogen, a natężenie światła zostanie zmniejszone do 50 procent poprzez ściemnianie, wówczas żarówka halogenowa nie da prawie żadnego strumienia świetlnego, jednak jeśli zrobisz to samo z żarówką LED, moduł led da połowę maksymalnej mocy świetlnej. Zaleca się, aby zawsze wybierać najbardziej zalecany przez producenta i odpowiedni przełącznik LED do ściemniacza niż przeciętnie tańsze przełączniki dostępne na rynku, ponieważ tanie i słabej jakości ściemniacze LED mają zwykle krótką żywotność. Elektroniczny ściemniacz jest idealny, ponieważ jest bardziej uniwersalny i nadaje się do wszystkich rodzajów żarówek, takich jak żarówki, światła halogenowe i LED. Wybierając ściemniacz, upewnij się, że zwracasz uwagę na moc wyjściową, którą może obsługiwać przełącznik, na przykład jeśli masz żarówkę o mocy 100W, musisz mieć ściemniacz, który poradzi sobie z tą mocą.

Posted in Dom
Author Image
Redakcja